Gole, kartki i złamana noga…

Mecz IV ligi piłki nożnej w Swarzędzu

Sporo się działo w meczu IV ligi grupy wielkopolskiej w Swarzędzu. Unia pokonała 4:2 LKS Gołuchów, ale to zwycięstwo okupiła dwoma czerwonymi kartkami oraz poważną kontuzją Krystiana Antczaka. Zanim jednak do niej doszło, to właśnie ten zawodnik wyprowadził ekipę z powiatu poznańskiego na prowadzenie. I to już w 3 minucie spotkania, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie jednego z rywalki w polu karnym ręką.

Stracony gol podziałał na gości niczym czerwona płachta na byka, bo dość szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Na skuteczną ripostę podopiecznych trenera Patryka Kniata trzeba było czekać do 70 minuty, kiedy to Artsiom Mirayeuski doprowadził do remisu. – Młody skrzydłowy z Białorusi popisał się pięknym podkręconym strzałem zza pola karnego – czytamy na stronie Unii. Ten gol wyraźnie dodał wiatru w żagle ekipie gospodarzy.

Swarzędzanie walczyli o każdą piłkę i tworzyli sporo sytuacji. Zanim jednak rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść, w 80 minucie Krystian Antczak tak niefortunnie zderzył się z bramkarzem LKS, że ze złamaną nogą został odwieziony do szpitala. – Po tym wydarzeniu na boisku rozpętała się awantura. Skutkiem było wyrzucenie przez sędziego dwóch osób na trybun, szkoleniowca gości oraz trenera bramkarzy Unii, Rafała Mielcarka – relacjonuje klubowa strona.

Na tym się jednak nie skończyło, bo sędzia pokazał również gospodarzom dwie czerwone kartki. – Drugą żółtą otrzymał Patryk Pawłowski, a bezpośrednią czerwoną obejrzał Dominik Nowacki, który został zdjęty z boiska kilka minut wcześniej – opisuje strona Unii. Grając w dziewiątkę zespół ze Swarzędza pokazał jednak lwi pazur. Już po faulu na Antczaku arbiter odgwizdał drugi tego dnia rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Neumann.

– Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w doliczonym czasie. Jej autorem był wprowadzony w przerwie Krasimir Kapau, który doskonale wykorzystał okazję sam na sam – czytamy w relacji. Ostatecznie „Duma Swarzędza” pokonała zatem LKS Gołuchów 4:2 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Coraz wyżej w tej tabeli jest również Kotwica Kórnik. Ekipa z powiatu wygrała bowiem drugi mecz z rzędu i jest obecnie siedemnasta.

Kotwica po raz pierwszy w tym sezonie zagrała na własnym boisku i w pełni to wykorzystała, pokonując aż 5:1 Obrę Kościan. Łupem bramkowym podzielili się Dawid Urbanek, Patryk Bordych, Adam Śniegowski i Filip Brzostwoski. Ten ostatni dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Gole nie padły natomiast w Opatówku, gdzie o punkty grała Tarnovia. Piłkarze z Tarnowa Podgórnego zajmują obecnie dwunaste miejsce w tabeli. Liderem ze sporą przewagą jest Lubuszanin Trzcianka.

Zdjęcia: Unia Swarzędz Facebook