Grali o Puchar Starosty

turniej o puchar starosty

Żaneta Łukasiewicz w rywalizacji kobiet i Bartosz Frąckowiak wśród mężczyzn zostali triumfatorami gry pojedynczej w kategorii amator open podczas trzeciej edycji Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego. Turniej rozegrany został na kortach Centrum Tenisowego Sobota.

Bardzo dobrą formę na kortach w Sobocie zaprezentowała Żaneta Łukasiewicz z Gniezna. – W tym roku postanowiłam bardziej skupić na rozgrywkach w singlu i chyba idzie mi nieźle – śmiała się triumfatorka gry pojedynczej kobiet, dla której wygrana w mistrzostwach powiatu byłą kolejnym triumfem w tym roku. – Trenuję regularnie i regularnie gram w turniejach ogólnopolskich. W przyszłym roku postaram się przyjechać do Soboty i bronić tytułu – dodała.

W finałowym pojedynku gry pojedynczej mężczyzn Bartosz Frąckowiak pewnie pokonał Mateusza Laufera. – To już kolejna edycja Mistrzostw Powiatu Poznańskiego, w których biorę udział. Droga do finału nie była łatwa, bo wcześniej musiałem rozegrać dwa trzysetowe spotkania, tym bardziej sukces cieszy – mówi triumfator, który w tenisa gra od 24 lat i obecnie trenuje pod okiem Tomasz Puchalskiego w Gnieźnie. – Będąc dzieckiem rozpoczynałem od karate, jednak potem postawiłem na tenis – dodał.

Świetną formę w kategorii plus 50 zaprezentował Radosław Pallach, który w finałowym pojedynku pokonał Janusza Nowickiego. – Ze sportem miałem do czynienia od dziecka. Na korty w rodzinnej Jeleniej Górze po raz pierwszy zaprowadził mnie tata. Miłość do tenisa pozostała i trwa do dzisiaj, choć próbowałem także grać w koszykówkę czy biegać. Zdecydowanie wolę jednak sporty indywidualne. Preferują grę na wskroś ofensywną – podkreślał Radosław Pallach. Organizatorami wydarzenia na kortach w Sobocie była Fundacja Ruszaj Się oraz Bia Tennis Academy.

Opublikowano: 12 września 2022