Historyczny sukces Nowickiego

Sebastian Nowicki

Sebastian Nowicki został wicemistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym! Zawody odbyły się w Kartuzach. – Nasz zawodnik przebojem awansował do finału swojej kategorii wagowej (55 kg). Dopiero w walce o złoto musiał uznać wyższość Dawida Szkodzińskiego. Sebastian zgarniając srebro, zdobył pierwszy od 50 lat seniorski medal mistrzostw Polski dla Unii. Tym samym zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszego klubu – czytamy na stronie Unii. Dodajmy, że te wspomniane pół wieku temu na podium mistrzostw kraju stanął Jan Włodarczyk. Sukces wychowanka Unii, to także sukces całego sztabu w klubie, czyli Piotra Leonarczyka, Norberta Nogaja oraz Grzegorza Mazurka.

Sebastian Nowicki rozpoczął treningi w Unii w 2007 roku. Sześć lat później, na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim, wywalczył srebrny medal. Od tego czasu każdego roku przywoził medale z mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Zdobyty w 2017 roku złoty krążek na mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu dał mu przepustkę na mistrzostwa Europy w Dortmundzie, gdzie zajął 13 miejsce. W 2018 roku Sebastian ponownie wygrał rywalizację krajową i reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w Rzymie i na mistrzostwach świata w Trnavie. Zajął w tych imprezach odpowiednio 8 oraz 22 lokatę.

Znakomicie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kielcach zaprezentowali się również juniorzy Unii. Tam najlepiej wypadł Jakub Siemiński, który bez większych problemów awansował do finału w kategorii wagowej do 110 kg. W walce o złoto zawodnik ze Swarzędza uległ jednak Dominikowi Krawczykowi. Bardzo blisko medalu był także Piotr Chełek, który znakomicie walczył w kategorii do 71 kg. Do szczęścia, zabrakło niewiele i reprezentant Unii musiał się zadowolić siódmą lokatą. Trzeci z wychowanków klubu, Olaf Cierzniewski w kategorii do 65 kg, po pechowym losowaniu od razu trafił na mistrza Polski i uplasował się dalszej pozycji.

Sebastian Nowicki ze swoimi trenerami (Fot. Unia Swarzędz)

Zawodnicy Unii na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 12 maja 2019