Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

IV liga: Tarnovia już druga

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli w 8. kolejce grupy północnej wielkopolskiej  IV ligi piłkarze Tarnovii Tarnowo Podgórne. Drużyna z powiatu poznańskiego pokonała na wyjeździe 3:1 Wartę Międzychód i dzięki temu awansowała na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając właśnie sobotniego rywala. Wcześniej, w tygodniu Tarnovia w zaległym meczu ograła również 2:0 Wełnę Skoki. Gole w tym spotkaniu zdobyli Bartosz Dylewski oraz Zbigniew Zakrzewski.

Bardzo ciekawie zapowiadało się również starcie Unii Swarzędz z Kotwicą Kórnik. Derby powiatu zakończyły się wygraną gospodarzy 2:1. Dla Unii gole strzelili Krzysztof Stępiński i Marcin Nowicki. – To był ciężki mecz dla nas. Od 35. minuty graliśmy w dziesiątkę, ale pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną i nawet w tak trudnych sytuacjach potrafimy się podnieść i utrzymać wynik – mówił po ostatnim gwizdku ten pierwszy.

– Druga połowa to nasza dobra gra w defensywie, nie pozwoliliśmy Kotwicy na rozwinięcie skrzydeł. Ogólnie nie strzelamy wielu goli w tym sezonie, ale myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej i nasza forma będzie zwyżkowała – dodał Krzysztof Stępiński cytowany przez stronę Unii. Dodajmy, że bramkę dla Kotwicy zdobył Maciej Jakubek.

W tej kolejce po punkcie zdobyły GKS Dopiewo i Grom Plewiska. Przegrał natomiast Huragan Pobiedziska, ale piłkarze tego klubu mieli najtrudniejsze zadanie, ponieważ przyszło im grać z liderem z Gniezna. I przegrali 1:3. Mieszko, z kompletem punktów na koncie, ma w tej chwili osiem punktów przewagi nad wiceliderem z Tarnowa Podgórnego.

21762140_1662739170465579_1555088586292668978_nUnia pokonała w Swarzędzu Kotwicę Kórnik (Fot. Szymon Kawecki – Unia Tarnów)