Jak odnieść sukces w biznesie? (26.04.2019)

logo Gazety Wyborczej

Warsztaty o start-upach, spotkanie z internetowymi influencerami – to tylko niektóre tematy tegorocznych Dni Przedsiębiorczości Poznań. Dziewiąta edycja tego wydarzenia odbędzie się w drugim tygodniu maja.

Tegoroczne Dni Przedsiębiorczości Poznań rozpoczną się 8 maja i potrwają do 12 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Grunwaldzka 14). Pierwszego dnia tematem wiodącym będą start-upy. Ci, którzy już zaryzykowali i postawili na własny biznes przedstawią swoje doświadczenia i przedstawią najistotniejsze problemy, z którymi musieli się zmierzyć. Natomiast wieczorem odbędzie się gala konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, który w tym roku organizowany jest już po raz 16.

– Poznań to miasto przedsiębiorczych ludzi. Warto ich wspierać, wyróżniać i nagradzać. Pamiętam jak trudno buduje się własną firmę. Ile wyrzeczeń trzeba ponieść, jakie ryzyko podejmować. Tym samym z dużym szacunkiem i uznaniem patrzę na firmy, które osiągają sukces. To często przedsiębiorstwa o randze międzynarodowej. Promując własną działalność, promują też Poznań – podkreśla Katarzyna Kierzek-Koperska, wiceprezydent Poznania i członek jury konkursu.

Dzień drugi (9 maja) to Poznań Biznes Partner – wydarzenie kierowane do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat możliwości rozwoju własnego biznesu, komunikacji z klientami, marketingu i storytellingu. 10 maja to z kolei „I love commerce”, czyli konferencja o nowoczesnym handlu, bo dziś internetowa i klasyczna sprzedaż cały czas się przenikają. Natomiast weekend 11 i 12 maja to „Influencer Live Poznań”, czyli wydarzenie z udziałem najbardziej rozpoznawalnych twórców internetowych. Wystąpi około 60 prelegentów i ekspertów w takich dziedzinach jak marketing internetowy, budowanie marki osobistej czy zasięgów w social media.

Dni Przedsiębiorczości są wspólną inicjatywą miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, instytucje otoczenia biznesu oraz uczelnie poznańskie. Szczegółowy program można znaleźć na stronie ww.poznan.pl.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 26 kwietnia 2019