Jak się żyje w powiecie?

Władze Powiatu Poznańskiego wraz z Centrum Badań Metropolitalnych UAM przystąpiły do opracowania „Strategii rozwoju Powiatu Poznańskiego do 2030 r.” Pierwsze opracowanie tej rangi zostało sporządzone w 2006 r. i obejmowało lata 2006-2013, a jego ustalenia były wdrażane przez ostatnie lata. W 2012 r. Strategia ta została zaktualizowana do 2015 r.

Od tego czasu zmianie uległo wiele czynników mających wpływ na rozwój powiatu. Dziś należy zweryfikować wcześniejsze założenia, ponownie ocenić potencjał, wyznaczyć aktualne zadania i priorytety w dążeniu do zrównoważonego rozwoju powiatu. Novum w stosunku do poprzedniej Strategii będzie wykorzystanie do diagnozowania sytuacji w Powiecie wyników badań społecznych.

W celu określenia potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej do prac nad strategią zapraszamy mieszkańców powiatu. Wyniki ankiety internetowej dostępnej od 12 do 25 września 2016 r. na www.powiat-poznan2030.pl, będą stanowiły cenny wkład do będącej obecnie w fazie przygotowań Strategii Rozwoju Powiatu Poznańskiego do 2030 r.

Chcielibyśmy dowiedzieć się, jak żyje się w poszczególnych gminach powiatu poznańskiego. Czy przestrzeń, w której funkcjonują mieszkańcy dostosowana jest do ich oczekiwań. Wypełnienie ankiety to szansa aby opowiedzieć nam o najważniejszych sprawach, potrzebach i brakach najbliższego otoczenia. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się opracować rozwiązania sprzyjające podniesieniu jakości życia w naszym powiecie.

Ulotka

Opublikowano: 12 września 2016