Jan Grabkowski ponownie starostą (22.11.2018)

logo radio poznań

Pomimo tego, że do samodzielnej większości Platformie Obywatelskiej brakowało tylko jednego radnego, koalicję utworzyły: PO, Bezpartyjni Samorządowcy, Niezależni dla Powiatu i PSL, czyli wszystkie ugrupowania poza PiS. – Chcę, żeby relacje z opozycją się poprawiły – deklarował dziś starosta Jan Grabkowski.

– Mam satysfakcję. Od 2002 roku sprawuję funkcję starosty. Od początku istnienia powiatu jestem w tym samorządzie i wiem o nim wszystko. To koalicja ludzi, którzy mają podobny sposób myślenia. Kto mi zagwarantuje, że jeden czy dwóch radnych nagle nie zachoruje? Poza tym wszyscy chcieli być razem – dodaje.

Kontrkandydatem Jana Grabkowskiego był radny Filip Żelazny z PiS.  Na stanowisku wicestarosty pozostał Tomasz Łubiński, a na stanowisku członka zarządu powiatu Piotr Zalewski. Do zarządu powiatu wszedł również Antoni Kalisz z Bezpartyjnych Samorządowców, zastępując Zygmunta Jeżewskiego, który przeszedł na emeryturę. Przewodniczącym rady ponownie został Piotr Burdajewicz.

Radio Poznań

Opublikowano: 22 listopada 2018