Jubileusz szpitala im. W. Degi

Uczestnicy spotkania jubileuszowego Szpitala im. Degi

Za nami obchody jubileuszu 150-lecia Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uroczystości rozpoczęła msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. arcybiskupa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego. Po niej krótki koncert dla zgromadzonych gości wykonała Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

Po tym występie wszyscy udali się do Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie miała miejsce Gala Jubileuszowa, podczas której uhonorowano pracowników szpitala odznaczenia państwowymi i ministerialnymi, a także odznaczeniami szpitalnymi. Wyróżnieniem Laur Degi, za szczególne zasługi dla szpitala, uhonorowano prof. dr hab. n. med. Witolda Marciniaka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. starosta poznański Jan Grabkowski.

Opublikowano: 7 grudnia 2018