Juniorki Lidera ósme w Polsce

Juniorki Lidera Swarzędz

Juniorki Lidera Swarzędz zajęły ósme miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 18. Zadecydował o tym przegrany, 54:66 mecz z SKS 12 Warszawa. Turniej odbył się w weekend majowy w Gdyni. – Już sam fakt, że tam awansowaliśmy jest dla nas niczym mistrzostwo świata. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że mieliśmy zdecydowanie najmłodszy zespół w całej stawce. W rywalizacji z najlepszymi ekipami w kraju dzielnie walczyliśmy i na pewno tanio skóry nie sprzedaliśmy – zapewnia trener Anna Talarczyk.

Jej podopieczne fazę grupową rozpoczęły od starcia z Enea AZS Poznań. Lepsze w tym starciu były dużo bardziej doświadczone zawodniczki ze stolicy Wielkopolski, które wygrały 85:46. Drugi mecz, z UKS Basket Aleksandrów Łódzki, był dużo bardziej zacięty, ale i tym razem górą były rywalki, pokonując ekipę z powiatu poznańskiego 53:49. – Po takim pojedynku dziewczyny na pewno były bogatsze o nowe doświadczenia – stwierdził Marcin Madanowski, menedżer zespołu.

W ostatnim spotkaniu tej części rywalizacji, Liderki zmierzyły się z AZS AJP Gorzów i uległy 50:82. – Przegraliśmy z zespołem, który pod względem fizycznym prezentuje się wręcz znakomicie. Warto jednak zaznaczyć, że kolejne dobre spotkanie w naszych barwach rozegrała najmłodsza na całych mistrzostwach, zaledwie 15-letnia Wiktoria Turek, która swoją walecznością i dobrą obroną dała drużynie sygnał do walki – dodał Marcin Madanowski.

– Fazę grupową zakończyliśmy bez zwycięstwa, ale wyniki nie w pełni odzwierciedlają to, co się działo się na boisku. Nasze zawodniczki ambitnie walczyły do końca i próbowały nawiązać walkę z utytułowanymi rywalkami, które już niejednokrotnie rywalizowali na arenie mistrzostw Polski – podsumowała Anna Talarczyk, którą na trenerskiej ławce wspierała Magdalena Dedio, lidera pierwszego zespołu, który kilka dni temu awansował do I ligi.

Czwarte miejsce w grupie sprawiło, że juniorki Lidera w kolejnym dniu imprezy stoczyły walkę o siódme miejsce. W rywalizacji ze wspomnianym SKS 12 Warszawa nieco lepszy okazał się jednak zespół ze stolicy. – Mimo, że dzisiaj jest nam smutno, to wiemy, że dziewczyny w tym sezonie wykonały kawał dobrej roboty. Najmłodsza drużyna mistrzostw przebrnęła przez ćwierćfinały i półfinały dostarczając nam wielu powodów do radości – zapewnia sztab szkoleniowy Lidera.

– Jesteśmy dumni z naszych zawodniczek. Serdecznie dziękujemy im za cały sezon. A naszym kibicom przypominamy, że to jeszcze nie koniec sportowych emocji. Swoje rozgrywki zakończyły jedynie seniorki i juniorki. A już za dwa tygodnie nasze kadetki powalczą na mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej, które w tym roku odbędą się w Sierakowicach. Poza tym na parkiecie zobaczymy jeszcze młodziczki i żaczki, które nie zakończyły jeszcze rozgrywek ligowych – czytamy na facebookowym profilu Lidera.

Swarzędzanki w Gdyni grały w składzie: rocznik 2002 – Oliwia Flaszak, Wiktoria Flaszak, Martyna Urbaniak, rocznik 2003 – Wiktoria Plackowska, Aleksandra Żukowska, Dominika Rubach, Marta Kasołka, Agata Krzywińska, Zofia Fornalik, rocznik 2004 – Wiktoria Turek i Malina Piasecka. Ola Żukowska otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki zespołu. Mistrzem Polski została Arka Gdynia, która pokonała w finale Politechnikę Gdańską. Brązowe medale trafiły do zawodniczek AZS Poznań.

UKS Lider Swarzędz – Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 46:85.
Lider: Oliwia Flaszak 15, Wiktoria Plackowska 10, Aleksandra Żukowska 9, Wiktoria Flaszak 5, Wiktoria Turek 4, Zofia Fornalik 2, Martyna Urbaniak 1, Agata Krzywińska, Dominika Rubach, Marta Kasołka.

UKS Lider Swarzędz – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 49:53
Lider: Oliwia Flaszak 19, Wiktoria Flaszak 14, Aleksandra Żukowska 6, Wiktoria Plackowska 5, Wiktoria Turek 5, Dominika Rubach, Martyna Urbaniak, Agata Krzywińska.

UKS Lider Swarzędz – AZS AJP Gorzów 50:82
Lider: Wiktoria Flaszak 17, Aleksandra Żukowska 15, Oliwia Flaszak 9, Agata Krzywińska 3, Wiktoria Turek 2, Martyna Urbaniak 2, Marta Kasołka 2, Wiktoria Plackowska, Dominika Rubach, Zofia Fornalik.

UKS Lider Swarzędz – SKS 12 Warszawa 54:66
Lider: Oliwia Flaszak 17, Wiktoria Plackowska 15, Aleksandra Żukowska 12, Wiktoria Flaszak 3, Dominika Rubach 2, Marta Kasołka 2, Wiktoria Turek 2, Malina Piasecka 1, Martyna Urbaniak, Agata Krzywińska, Zofia Fornalik.

Fot. 3x Lider Swarzędz Facebook

Opublikowano: 4 maja 2019