Kolejka remisów w IV lidze

Piłkarze rozgrywek IV ligi podczas meczu

Podziałem punktów zakończyły się wszystkie mecze drużyn z powiatu poznańskiego, w 5. kolejce IV-ligowych rozgrywek. W Swarzędzu piłkarze Unii podejmowali Victorię Września, ale kibice goli w tym spotkaniu nie zobaczyli.  – Pierwsza połowa była dość niemrawa. Oba zespoły tworzyły co prawda sytuacje, ale żadna ze stron nie potrafiła ich sfinalizować. Czasem brakowało umiejętności, a innym razem po prostu szczęścia. Tego drugiego zabrakło Wojciechowi Antczakowi, który trafił w obramowanie bramki Victorii – czytamy na stronie Unii.

– Po zmianie stron przewaga gospodarzy była coraz bardziej widoczna. W 56. minucie Jan Paczyński wbiegł w pole karne wrześnian i został sfaulowany przez jednego z przyjezdnych. Sędzia odgwizdał rzut karny. Do jedenastki podszedł Tomasz Neumann, ale strzał defensora Unii został wybroniony przez Tobiasza Nowickiego. Później bramkarz Victorii popisał się jeszcze kilkoma udanymi interwencjami – relacjonuje klubowa strona. Po tym remisie zespół ze Swarzędza spadł na piąte miejsce w tabeli.

Ósme miejsce zajmuje Tarnovia Tarnowo Podgórne, która w tej serii spotkań także bezbramkowo zremisowała, na własnym boisku z Wartą Międzychód. Gole padły natomiast w Lwówku, gdzie pojechała Kotwica Kórnik. Goście w tym meczu prowadzili już 2:0, po dwóch celnych trafieniach Dawida Urbanka, ale po zmianie stron dali sobie wydrzeć zwycięstwo. Kotwica po pięciu rozegranych meczach jest czternasta w tabeli. Następną serię spotkań zaplanowano na przyszły weekend. Wyjątkiem będzie potyczka Victorii Ostrzeszów z Unią Swarzędz, która odbędzie się już w środę.

Unia bezbramkowo zremisowała z Victorią Września (fot. Unia Swarzędz)

Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Victoria Września 0:0

Pogoń Lwówek – Kotwica Kórnik 2:2
Bramki: 0:1 Dawid Urbanek (19), 0:2 Dawid Urbanek (45), 1:2 Bartosz Nowak (55), 2:2 Bartosz Nowak (85).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Warta Międzychód 0:0

Opublikowano: 2 września 2019