Kompleks dla strażaków i ratowników (20.07.2019)

portal samorządowy

8 mln zł kosztować będzie kompleks obiektów dla ratownictwa wodnego i specjalistycznego, który powstanie na poznańskiej Woli. Realizowana w stolicy Wielkopolski inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku. Strażnicę zbuduje spółka Constructo. Wykonawca zadeklarował, że zrealizuje inwestycję w ciągu dziewięciu miesięcy. W ramach przedsięwzięcia powstaną trzy budynki: magazyn przeciwpowodziowy, budynek strażnicy oraz garaż dla pojazdów OSP. Poznańskie Inwestycje Miejskie przekazały już teren głównemu wykonawcy.

Jak poinformował poznański magistrat, na Woli swoje siedziby znajdą: Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego “Mistral” oraz Ochotnicza Straż Pożarna – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, które wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. – Inwestycja została podzielona na kilka etapów, a jej zakończenie zaplanowano na kwiecień przyszłego roku. Na wiosnę strażacy i pracownicy wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń, których całkowity koszt budowy wyniesie około 8 mln zł – podało miasto.

Miasto podkreśliło, że budowa kompleksu to kolejna inwestycja mająca służyć mieszkańcom tej części Poznania przez poprawę warunków służby strażaków. Przy ul. 5 Stycznia powstaje nowoczesna siedziba Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 4 (JRG 4) KM PSP w Poznaniu, dofinansowana ze środków miasta i powiatu poznańskiego. Takie jej umiejscowienie pozwoli zabezpieczyć zachodnią część Poznania, a także gminy ościenne należące do powiatu. Siedziba JRG 4 ma być gotowa do końca tego roku.

Obecnie na terenie Poznania znajduje się siedem jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP jednostka Szkoły Aspirantów PSP i pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 23 lipca 2019