Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Ogłoszenia Komunikaty

Konkurs agroturystyczny

Rusza kolejna, XIII już edycja “Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”. Jego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Przez ostatnie dwanaście lat zgłosiło się do niego ponad 500 obiektów z całej Wielkopolski, a nagrodzonych i wyróżnionych zostało 178 obiektów turystycznych. – Promujemy obiekty, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, rodzinnej, a nie tylko hotelowej gościnności, wiejskiego stylu domu, pokoi i bliskiego otoczenia, serwują smaczne lokalne potrawy, dbają o to co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś – informują organizatorzy.

Konkurs adresowany jest do właścicieli obiektów turystyki wiejskiej zlokalizowanych na terenie Wielkopolski. Aby wziąć w nim udział wystarczy zgłosić obiekt, ze wskazaniem jednej z trzech kategorii :

  • gospodarstwo agroturystyczne funkcjonujące w gospodarstwie rolnym
  • obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim
  • obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycje i walory wsi

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać: starostowie, wójtowie i burmistrzowie miast i gmin, organizacje agroturystyczne i turystyczne, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Izba Rolnicza, związki branżowe i organizacje społeczno-zawodowe rolników oraz Lokalne Grupy Działania. Ponadto do konkursu mogą również zgłaszać się samodzielnie gestorzy i właściciele obiektów. Szczegółowe informacje dotyczące XIII edycji konkursu (regulamin, arkusz zgłoszenia obiektu, kryteria oceny), znajdują się na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego TUTAJ

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2019 roku. Dla laureatów konkursu i wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 000 zł (suma nagród we wszystkich kategoriach konkursowych).

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 marca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum