Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lis 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Konkurs fotograficzny

Seniorzy, jeśli tworzycie filmy i fotografie, zachęcamy do udziału w konkursie.

Od dziesięciu lat Towarzystwo PTAAAK organizuje Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej i Fotograficznej Osób Dojrzałych 60 + WYŚCIG JASZCZURÓW. W tym roku odbędzie się dziesiąta już edycja konkursu. Jak przewiduje regulamin w pokazie konkursowym mogą uczestniczyć filmy i fotografie zrealizowane przez twórców, którzy w dniu zgłaszania filmu lub fotografii mają ukończone co najmniej 60 lat. W przypadku pracy zbiorowej przynajmniej jeden z twórców musi mieć ukończone 60 lat.

Utwory zgłaszane na konkurs nie mogą być realizacjami komercyjnymi, nie mogą mieć charakteru reklamowego lub promocyjnego i powstałe nie wcześniej niż w roku 2009 roku. Czas trwania filmu nie może przekraczać 60 minut. Każdy autor może zgłosić maksymalnie 3 filmy i 10 fotografii lub 3 cykle zdjęć. Termin nadsyłania prac wraz z kartą uczestnictwa upływa 15 października. Filmy i fotografie można zgłaszać pod adresem POLSKIE TOWARZYSTWO ARTYSTÓW, AUTORÓW, ANIMATORÓW KULTURY PTAAAK, Os. Wichrowe Wzgórze 17m.2, 61-676 Poznań- Krzysztof Wodniczak.

Organizatorzy nie pobierają żadnych opłat za zgłoszenie filmu lub fotografii. X edycja Festiwalu WYŚCIG JASZCZURÓW to kolejna szansa na odkrycie w sobie talentów filmowych i fotograficznych, a w ten sposób nastąpi także pewnego rodzaju ocalenie dziedzictwa narodowego jakim jest najważniejsza ze sztuk jak powiedział klasyk – FILM I FOTOGRAFIA.

Dzięki kolejnym edycjom konkursów udało się zapoznać z dużą ilością dokumentów, zdjęć oraz unikalnych wspomnień, historii opisanych wydarzeń z tamtych lat. Przy okazji konkursu honorujemy – poza uczestnikami – artystów, muzyków, plastyków, animatorów kultury, którzy poświęcają swój wolny czas i środki na ochronienie i kultywowanie pasji jaka jest filmowanie i fotografowanie. Wyniki dotychczasowych dziewięciu edycji Festiwalu WYŚCIG JASZCZURÓW wykazały, że idea jaka przyświeca jest nośna. Dzięki temu przedsięwzięciu pojawiło się wielu znakomitych realizatorów filmowych oraz wybornych fotografów, a niektórzy właśnie na naszym festiwalu udanie zadebiutowali.

Ulotka (PDF)

Tekst: Krzysztof Wodniczak, prezes Towarzystwa PTAAAK

 

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 21 czerwca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum