Lider okazał się za mocny

Piłkarze na boisku podczas meczu IV ligi piłki nożnej

Piłkarze IV ligi wrócili do rywalizacji o punkty. Hitem pierwszej, wiosennej kolejki było spotkanie prowadzącego w tabeli Lubuszanina Trzcianka z zajmującą po rundzie jesiennej trzecie miejsce, Unią Swarzędz. Niestety, minimalnie lepsi w tej konfrontacji okazali się gospodarze, którzy pokonali drużynę z powiatu poznańskiego 2:1. – To był mecz niewykorzystanych szans – relacjonuje spotkanie strona Unii.

– Przez pierwsze pół godziny spotkanie było bardzo wyrównane i nie zanosiło się, by któraś ze stron szybko rozstrzygnęła losy sobotniego hitu. Nie trzeba było jednak długo czekać, a gospodarze wygrywali już 2:0. Najpierw w 35. minucie Orlande Kpassa z kilku metrów wpakował piłkę do siatki, a trzy minuty później Paweł Iwanicki strzałem na dalszy słupek podwyższył prowadzenie – czytamy w opisie.

Goście ze Swarzędza jeszcze przed przerwą zdołali jednak zdobyć bramkę kontaktową. Strzelił ją, po dograniu Krasimira Kapau, Krystian Antczak. W drugiej odsłonie Unia prezentowała się lepiej od lidera, ale niewiele z tego wynikało. – Nasi piłkarze stworzyli sobie cztery sytuacje, po których mogły paść bramki. Żadnej nie wykorzystali i mecz zakończył się wynikiem 1:2 – czytamy na stronie „Dumy Swarzędza”.

Dzięki temu zwycięstwu klub z Trzcianki umocnił się na pozycji lidera, a podopieczni trenera Patryka Kniata spadli na piątą lokatę w tabeli. Ciekawie było także w Kamionkach, gdzie wyjątkowo Kotwica Kórnik podejmowała Tarnovia Tarnowo Podgórne. Lepsi w derbach powiatu poznańskiego okazali się piłkarze z Kórnika, ogrywając rywali 2:0. I to mimo tego, że całą drugą połowę grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Piotr Krenz.

Obie bramki padły zresztą już po zmianie stron. Na listę strzelców wpisali się Błażej Wieśko oraz Filip Brzostowski. Po tej wygranej Kotwica awansowała na osiemnaste miejsce w tabeli. Tarnovia jest jedenasta. Następną wiosenną serię spotkań zaplanowano już na przyszły weekend.

Piłkarze Lubuszanina ograli Unie i umocnili się na pozycji lidera (Fot. Szymon Kawecki – Unia Swarzędz)