Lider poległ w Swarzędzu

Piłkarze podczas rozgrywek IV ligi piłki nożnej w Swarzędzu

Liderzy piłkarskiej IV ligi, którzy przejeżdżają do Swarzędza nie mają łatwego życia. Niedawno na tamtejszym stadionie przegrał LKS Gołuchów, a w ten weekend wyższość Unii musiała uznać Pogoń Nowe Skalmierzyce, która uległa „biało-niebieskimi” 0:2. Goście za tę porażkę zapłacili spadkiem w tabeli. I to na aż czwarte miejsce. Nowym liderem został wspomniany już LKS Gołuchów, a Unia awansowała na siódme miejsce.

Pierwsza połowa meczu w Swarzędzu nie była zbyt ekscytująca. – Większość boiskowych wydarzeń miała miejsce na środku pola gry. Rzadko kiedy zawodnicy obu drużyn dochodzili do sytuacji strzeleckich – czytamy na stronie klubu. Po zmianie stron było już jednak inaczej. Gospodarze zaraz zresztą po wyjściu z szatni objęli prowadzenie, po tym jak Hubert Goncerzewicz „eleganckim uderzeniem z kilku metrów zdobył bramkę”.

Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego było już 2:0 dla “Dumy Swarzędza”. Aktywny w tym spotkaniu Jan Paczyński zagrywał z prawej strony boiska w pole karne Pogoni, a Tomasz Kaczmarek tak niefortunnie interweniował w polu karnym, że wpakował piłkę do własnej bramki. Szlagier 12. kolejki grupy wielkopolskiej IV ligi zakończył się zatem zwycięstwem Unii.

W tej serii spotkań wygrała też Tarnovia Tarnowo Podgórne, która przed własną publicznością pokonała 1:0 Pogoń Lwówek. Gola na wagę trzech punktów zdobył, bardzo skuteczny w ostatnich meczach, Błażej Telichowski. Po tym zwycięstwie Tarnovia zajmuje szóste miejsce w tabeli, a więc jest o oczko wyżej od Unii. Tuż za tą dwójką plasuje się trzeci przedstawiciel powiatu poznańskiego w tej klasie rozgrywkowej, czyli Kotwica.

Piłkarze z Kórnika w sobotę odnieśli bardzo cenne, a przy tym efektowne zwycięstwo w Ostrowie, pokonując 4:2 tamtejszą Centrę. Goście w tym spotkaniu umiejętnie punktowali rywali i po godzinie gry prowadzili 4:0. Bohaterem tej potyczki okazał się Witold Walkowiak, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Czwartego gola, a trzeciego w kolejności, dołożył Patryk Bordych.

W następnej kolejce, którą zaplanowano na przyszły weekend, Kotwica zagra na własnym boisku z Obrą Kościan. To spotkanie zaplanowano na sobotę, na godz. 14.00. Tego samego dnia Tarnovia Tarnowo Podgórne pojedzie szukać kolejnych punktów do Nowych Skalmierzyc. Łatwo tam na pewno nie będzie, tym bardziej, że Pogoń będzie chciała sobie odbić straty ze Swarzędza. Unia z kolei zagra w niedzielę w Lesznie z Polonią, która obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Unia pokonała w Swarzędzu dotychczasowego lidera – Pogoń Nowe Skalmierzyce (fot. Jan Piechota, Unia Swarzędz)

Unia Swarzędz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Hubert Goncerzewicz (49), 2:0 Tomasz Kaczmarek (75 samobójcza).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Pogoń Lwówek 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Błażej Telichowski (24).

Centra Ostrów – Kotwica Kórnik 2:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Witold Walkowiak (19), 0:2 Witold Walkowiak (30), 0:3 Patryk Bordych (34), 0:4 Witold Walkowiak (62), 1:4 Dawid Piróg (67, karny), 2:4 Jakub Michalski (90).

Opublikowano: 14 października 2019