Sport

Medale lekkoatletów

W Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce.  Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Świadczy o tym liczba zawodników i zawodniczek, którzy wzięli udział w imprezie.

Około sto osób walczyło o medale w biegach na 100, 400 i 1000 metrów oraz w skokach w dal, wzwyż i pchnięciu kulą. Najwartościowszy wynik uzyskał Krzysztof Wróbel z klasy 3 F w biegu na 100m – 11,18 s. Wyrównany poziom reprezentowali skoczkowie wzwyż: Krzysztof Andrzejewski, Sebastian Borczyński i Kamil Kaniewski. Po dogrywce zwyciężył Kamil Kaniewski z kl.1 F z wynikiem 159 cm.

pchnięcie kulą – Damian Wieczorek 3F – 10,44

Po zawodach wyłoniona została reprezentacja ZS nr 1 w Swarzędzu na zawody powiatowe. Zostały one rozegrane 17 września w Puszczykowie. Uczniowie Swarzędzkiej Jedynki zdobyli na nich 15 medali: 13 w konkurencjach indywidualnych i 2 w biegach sztafetowych.

Złote medale wywalczyli: Krzysztof Wróbel w biegu na 100 m, Izabela Tomczak w biegu na 800 m, Anna Czerniak w biegu na 1500 m, Krzysztof Andrzejewski w skoku wzwyż. Srebrne medale przypadły w udziale: Rafałowi Mołczanowi w biegu na 200 m, Dawidowi Dolacie w biegu na 1500 m, Mateuszowi Tumko w biegu na 800m, Jakubowi Kosińskiemu w skoku w dal, Sebastianowi Borczyńskiemu w skoku wzwyż oraz chłopcom biegnącym w sztafetach  4 x 100 m i sztafecie szwedzkiej.

Trzecie miejsca zajęli: Mariusz Stefański w biegu na 200 m, Piotr Jóżwiak w biegu na 800 m, Kamil Kaniewski w skoku wzwyż oraz Sara Sochacka w pchnięciu kulą, która wynikiem 9,44 ustanowiła rekord szkoły.

Zawody rozegrane zostały przy pięknej pogodzie, która sprzyjała uzyskiwaniu dobrych rezultatów, a zmagania lekkoatletów obserwowała oraz wręczała im medale Radna Powiatu Poznańskiego Barbara Antoniewicz.

Autor: Ewa Kasprzyk