Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Medalowe żniwa bilardzistów

Aż osiem medali, w tym dwa złote, zdobyli reprezentanci Akademii Bilardowej Rokietnica na mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Kielcach. – Takich sukcesów na imprezie tej rangi jeszcze nie osiągnęliśmy. To historyczny wynik. Zawody trwały pięć dni i codziennie nasi zawodnicy stawali na podium. To niesamowite! – cieszy się Radosław Babica, szef Akademii.

– Już pierwszego dnia mieliśmy ogromne powody do radości, ponieważ zespół w składzie: Arkadiusz Brzękowski, Adam Stankiewicz i Nikodem Jankowiak wywalczył tytuł drużynowego mistrza Polski juniorów! W przeszłości trzy razy sięgaliśmy po srebro, ale złota jeszcze nigdy nie zdobyliśmy. Radość była więc ogromna – dodaje najlepszy polski bilardzista.

Adam Stankiewicz był jednym z bohaterów mistrzostw, bo każdego dnia zdobywał medale. Indywidualnie uzbierał ich cztery, dwa srebrne i dwa brązowe. – Srebro zdobył między innymi w odmianie 8-bil, w której uległ tylko największemu faworytowi imprezy, czyli Wiktorowi Zielińskiemu z Hadesu Poznań – relacjonuje Radosław Babica.

Wśród dziewcząt w Kielcach rewelacyjnie zaprezentowała się Milena Malicka, która w swoich dwóch startach wywalczyła dwa medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. – Milena została mistrzynią Polski w 8-bil i zdobyła brąz w 9-bil! To kapitalny wynik. Warto też wspomnieć, że to już jej drugie złoto w mistrzostwach Polski juniorów. Trzy lata temu zdobyła przecież tytuł w 9-bil – przypomina szef rokietnickiej Akademii.

– Medali w Kielcach mogło być więcej, bo Arek Brzękowski dwukrotnie otarł się o podium, zajmując piąte lokaty. Nikodem Jankowiak także raz był piąty, a dwukrotnie na siódmych lokatach swoje występy kończyła Zuzanna Błaszczak, dla której z powodów zdrowotnych, występ był wielką niewiadomą – wylicza Radosław Babica. – Tak czy inaczej, nasz dorobek jest imponujący. Zawodnikom, ich trenerom i rodzicom należą się ogromne gratulacje – dodaje.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 maja 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum