Możesz zaszczepić się przeciwko grypie (04.10.2019)

Logo PozNews

Ruszył profilaktyczny programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców powiatu poznańskiego, którzy ukończyli 65 rok życia. Na ten cel przeznaczono 120 tys. zł. Zaszczepić się będzie mogło ponad 2100 osób.

Program obejmuje gminy powiatu poznańskiego, skierowany jest do osób zameldowanych na jego terenie i urodzonych nie później niż 31 grudnia 1954 r. Szczepienia poprzedzane są badaniami lekarskim. Odbywać się one będą od 7 października, w dni robocze w wyznaczonych przychodniach w powiecie poznańskim oraz w soboty w siedzibie firmy EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym (61 847 04 54).

– Dzięki naszej inicjatywie zmniejszymy z pewnością liczbę zachorowań i związanych z nimi powikłań. Jednocześnie też odciążymy finansowo mieszkańców naszych gmin — mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. W poprzednich pięciu edycjach z akcji skorzystało prawie 13 tysięcy osób. Za szczepienia w całości płaci powiat. Można się już na nie zapisywać. Program rusza 7 października. Więcej informacji oraz wykaz placówek medycznych przeprowadzających szczepienia znajduje się na stronie internetowej www.powiat.poznan.pl.

poznews.pl

Opublikowano: 8 października 2019