Nagrody Sportowe powiatu poznańskiego (17.04.2019)

logo Nasz Głos Poznański

Ponad 36 tys. zł, tyle wyniosła pula nagród, które w środowe przedpołudnie otrzymali sportowcy i trenerzy z powiatu poznańskiego. Wśród wyróżnionych „Nagrodami Sportowymi Powiatu Poznańskiego” za rok 2018 r. znaleźli się zawodnicy oraz szkoleniowcy, którzy osiągnęli wysokie wyniki w rywalizacjach na arenie krajowej i międzynarodowej. W gronie laureatów nie zabrakło zapaśników, pływaków, lekkoatletów. Ale uroczystość zdominowali przede wszystkim kolarze.

– 5 procent talentu oraz 95 procent ciężkiej pracy to składniki sukcesu. Dzisiaj widzimy, że w powiecie poznańskim mamy wielu utalentowanych i pracowitych sportowców, za którymi stoją trenerzy, ale także rodzice, którzy ich wspierają – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – Miernikiem jakości jest również to, iż przybywa nam dyscyplin, w których zawodnicy osiągają doskonałe rezultaty – dodał.

Wśród nagrodzonych znaleźli się sportowcy rywalizujący w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior starszy oraz młodzieżowiec. Tym razem przyznano 15 nagród finansowych oraz 11 wyróżnień. Są formą podziękowania oraz docenienia wkładu w promocję powiatu poznańskiego.

– Lekkoatletykę zaczęłam trenować dzięki bratu, który zaraził mnie swoją pasją – powiedziała Daria Wyka, laureatka pierwszej nagrody w kategorii wiekowej junior starszy. – Często treningom towarzyszą zmęczenie oraz łzy. Na szczęście sukcesy to rekompensują – dodała wychowanka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Opublikowano: 18 kwietnia 2019