Nagrody starosty poznańskiego 2018 wręczone (05.01.2019)

logo głos wielkopolski

Tradycyjnie podczas spotkania noworocznego w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, które odbyło się w piątek, wręczono nagrody starosty poznańskiego 2018. Są one przyznawane w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, organizacje pozarządowe, inicjatywy obywatelskie. W pierwszej z nich laureatem została spółka STS Logistic, realizująca przyjazne środowisku projekty mieszkaniowe, włączająca się w akcje charytatywne i wspierająca finansowo organizacje pozarządowe. Za pomoc osobom niepełnosprawnym w procesie rehabilitacji i integracji ze światem ludzi zdrowych nagrodzona została Fundacja Stworzenia Pana Smolenia.

W trzeciej kategorii nagrodę dostała Ewa Wodzyńska, autorka m.in. licznych projektów kulturalnych i edukacyjnych dla uczniów, założycielka chóru Senioritki, pomysłodawczyni „Kórnickich spotkań muzycznych”. – Mieszkańcy przy uranach w rekordowej liczbie dali wyraźny znak, że popierają moją wizję powiatu – powiedział starosta Jan Grabkowski w wystąpieniu noworocznym, nawiązując do październikowych wyborów. – Moje blisko 30-letnie doświadczenie pracy samorządowej uzmysłowiło mi jedno: we wszystkich działaniach nie wolno stracić z pola widzenia zwykłego mieszkańca. Umiemy odczytać potrzeby naszych mieszkańców. I ten atut niewątpliwie jest naszą siłą. Siłą, którą pokazaliśmy w minionych wyborach.

Grabkowski przypomniał o inwestycjach, które zrealizowano w 2018 r. w powiecie, współpracy w ramach Metropolii Poznań, której namacalnym dowodem jest między innymi Poznańska Kolej Metropolitalna. Zapowiedział budowę drogi z Borówca do lotniska na Krzesinach, inwestycjach w środowisko (w tym walkę ze smogiem), bezpieczeństwo, pomoc społeczną, edukację czy wspieranie seniorów.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 7 stycznia 2019