Nie ma mocnych na Liderki

zdjęcie drużyny koszykarek Lider Swarzędz na boisku

Koszykarki Lidera kontynuują wspaniałą passę w rozgrywkach II ligi. W miniony weekend zespół ze Swarzędza rozegrał dwa wyjazdowe mecze z czołowymi zespołami z Dolnego Śląska. Pierwszym rywalem ekipy z powiatu poznańskiego był KS Wichoś Jelenia Góra. – Trener Anna Talarczyk rozpoczęła to spotkanie standardową piątką, czyli Dedio, Kotula, Wojdalska, Siwińska i Płóciennik. Początkowo specyfika miejscowej hali nieco utrudniała naszym dziewczynom złapanie odpowiedniego rytmu gry. Do tego ambitnie grające gospodynie trafiły kilka niesamowitych rzutów i do przerwy na tablicy widniał wynik 40:30 dla swarzędzanek – opisuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji koszykówki.

Druga połowa to już spokojna gra Liderek, dzięki czemu ich trenerka mogła wpuścić na parkiet wszystkie swoje podopieczne. Ostatecznie Liderki zwyciężyły 89:58. Dzień później koszykarki ze Swarzędza pojechały na mecz z UKS Basket Zgorzelec, który walczy o drugie, premiowane awansem do półfinałów, miejsce w tabeli. Podopieczne Anny Talarczyk nie pozwoliły jednak rywalkom zbyt mocno rozwinąć skrzydeł i pewnie ograły je 69:42. Dla zespołu z powiatu poznańskiego to już ósme, kolejne zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. Liderkom do końca tej części sezonu pozostały do rozegrania już tylko dwa mecze rewanżowe z zespołami z Jeleniej Góry oraz Zgorzelca.

W II lidze nie ma mocnych na zespół ze Swarzędza (Fot. UKS Lider Swarzędz)

W ten weekend pierwszy, historyczny turniej rozegrały także najmłodsze koszykarki UKS Lider Swarzędz. Żaczki z rocznika 2009/10 prowadzone przez trener Katarzynę Goldę-Wojtkowiak w sobotę rywalizowały w Nowym Tomyślu. – Wyniki na tym poziomie są sprawą drugorzędną, najważniejsze były wielkie emocje. A stres związany z pierwszymi występami na koszykarskich parkietach na pewno był duży – mówi Marcin Madanowski. Pierwszy mecz przyniósł ogromne emocje, ponieważ Liderki wygrały po dogrywce. W dwóch kolejnych nasze zawodniczki musiały już uznać wyższość rywalek. – Taka cenna lekcja na pewno zachęci młode koszykarki do dalszej wytężonej pracy na treningach – uważa dyrektor sekcji klubu ze Swarzędza.

2. Liga Koszykówki Kobiet: KS Wichoś Jelenia Góra – UKS Lider Swarzędz 58:89
Lider: Kotula 29, Wojdalska 20, Żukowska 9, Płóciennik 8, W. Flaszka 4, O. Flaszak 4, Plackowska 3, Dedio 2, Siwińska 2.

2. Liga Koszykówki Kobiet: UKS Basket Zgorzelec – UKS Lider Swarzędz 42:69
Lider:
Siwińska 12, Wojdalska 11, Kotula 10, Dedio 8, Płóciennik 8, Żukowska 6, W. Flaszak 6, O. Flaszak 4, Plackowska 4, Urbaniak.

żaczki: Sakowska, Bieżyńska, Cimińska, Kozielczyk, Mioduszewska, Matecka, Szajek, Klinge, Rogowy, Woźniak, Mróz, Łyżwińska.

Opublikowano: 26 lutego 2019