Ochotnicza Straż Pożarna w Bolechowie (10.12.2018)

logo głos wielkopolski

W podpoznańskiej gminie Czerwonak ma swoją siedzibę Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 8. Od 2009 roku mieści się tam również Powiatowy Ośrodek Szkolenia OSP. Co więcej – bolechowska JRG jest również siedzibą Powiatowej Bazy Materiałów i Sprzętu Przeciwpowodziowego, wyposażonej w sprzęt przeznaczony do akcji przeciwpowodziowych i ratowniczych.

– Ze względu na znaczenie tej jednostki powiat poznański nieustannie inwestuje w jej rozbudowę i rozwój. Dotychczas na modernizację budynku i funkcjonowanie ośrodka wydano ponad 3 miliony złotych – wymienia Jan Grabkowski, starosta poznański. Wybudowano też najnowocześniejszy w województwie wielkopolskim strażacki tor przeszkód (za kwotę 380 tys. zł), tworzony jest także poligon do ćwiczeń. Z treningowych obiektów korzystają tak zawodowi strażacy, jak ochotnicy i uczniowie klasy strażacko-ratowniczej z sąsiedzkiego Zespołu Szkół im. gen. D. Chłapowskiego.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 11 grudnia 2018