Metropolia Poznań

Odważ się na zdrowie

Stowarzyszenie Metropolia Poznań rozpoczyna realizację projektu pod nazwą “Odważ się na zdrowie”, którego celem jest wsparcie mieszkańców w walce z nadwagą i otyłością. Program skierowany jest do kobiet w wieku 45-59 lat i mężczyzn w wieku 45-65 lat, o indeksie masy ciała (BMI- ang. Body Mass Index) na poziomie 25-35, bez zdiagnozowanej cukrzycy, mieszkających lub pracujących na terenie samorządów tworzących Stowarzyszenie Metropolia Poznań (Poznań, powiat poznański, gmina Szamotuły, Oborniki, Skoki lub Śrem).

Zgłoszenie do udziału w Programie należy wysłać na adres e-mail: odwazsie@metropoliapoznan.pl podając imię, nazwisko, wiek, gminę zamieszkania lub pracy, wzrost, masę ciała, obwód w pasie oraz informację o zdiagnozowanej cukrzycy (bądź braku takiej diagnozy). Pracownicy Metropolii odpowiedzialni za realizację projektu pomogą prawidłowo wyliczyć poziom BMI (indeks masy ciała), przedstawią szczegóły programu i poinformują o pierwszych spotkaniach.

W ramach projektu uczestnicy uzyskają półroczne wsparcie dietetyka, trenera i psychologa. W związku z obecną sytuacją pandemiczną przynajmniej część zajęć będzie odbywała się zdalnie lub w terenie. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ. Udział w projekcie, którego autorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, jest bezpłatny. Program finansowany jest ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

odważ się na zdrowie plakat

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 20 października 2020