<< Sie 2019 >>

Panie szalały za kółkiem

60 załóg, 156 uczestniczek, 32 puchary, statuetki i medale, 2 pełne stoły z nagrodami pocieszenia – to tylko “chłodne” cyfry, a w niedzielę, 10 marca na Torze Poznań było naprawdę gorąco. Członkowie Automobilklubu Wielkopolski, jak co roku, przygotowali dla swoich klubowych koleżanek i dla wszystkich Wielkopolanek imprezę z okazji Dnia Kobiet. Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym powiatu poznańskiego.

Rajd dla pań ma w Automobilklubie Wielkopolski bardzo długą tradycję. Bardzo trudno byłoby policzyć te marcowe imprezy, tym bardziej, że zmieniały się nazwy – “Ewa za kółkiem”, “Wielkopolanki na start” czy też obecne “Wielkopolanki za Kółkiem”. Zmieniały się też formuły przeprowadzania imprez, od typowo sportowych, do imprez łączących sport, turystykę z elementami festynu. Celem jednak było jak zawsze – zadowolić uczestniczki, tak by wspominały to spotkanie, z uśmiechem, aż do następnego rajdu.

W bieżącym roku, też starano się sprostać bardzo różnym gustom i wymaganiom pań. Była jazda na orientację, była jazda sprawnościowa samochodem po wyznaczonych odcinkach Toru Poznań, był test z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dla zwolenniczek dużych maszyn przygotowana została próba specjalna – praca koparką, dla minimalistek była jazda taczką w alko-goglach. Panie o sokolim wzroku, mogły wystrzelać zwycięskie statuetki w konkursie strzeleckim, natomiast spokojniejsze duchem, posłuchać koncertu czy też wykładu o pielęgnacji skóry.

Pomimo chłodnej i deszczowej pogody, Panie przybyłe na Tor, rywalizowały ze sobą niezwykle zacięcie. Przystrojone pojazdy czy też niezwykłe i piękne przebrania niektórych załóg przydawały kolorytu całości. Wywalczenie ułamków sekund czy punktów w poszczególnych konkurencjach, było podstawowym zajęciem. Po próbach specjalnych, z pewnością opony w startujących samochodach straciły kilka milimetrów bieżnika, a teren po próbie “koparką” wymaga rekultywacji! Na zakończenie oczywiście dekoracje, fanfary dla zwycięzców, dyplomy z fotografiami załóg i czerwono-biała róża dla wszystkich uczestniczek.

Autor: Mariusz Parysek

Opublikowano: 14 marca 2019