Rajdowy Dzień Kobiet

wielkopolanki za kółkiem

60 załóg i 178 pań wzięło udział w corocznym, tradycyjnym rajdzie „Wielkopolanki za kółkiem” organizowanym z okazji Dnia Kobiet przez Automobilklub Wielkopolski. Tegoroczna impreza była pod wieloma względami wyjątkowa. – Wyjątkowa ze względu chociażby na bardzo mroźną pogodę, no i przede wszystkim na pandemię i liczne obostrzenia, które mocno ograniczała nas pod względem organizacyjnym. Z tego też powodu musieliśmy zrezygnować z tradycyjnego festynu – mówi Mariusz Parysek, komandor rajdu.

W tegorocznym rajdzie, mimo przenikliwego zimna i okrojonego programu, wzięła udział i tak rekordowa liczba załóg. Dla wielu z nich był to debiut w tej popularnej imprezie. Rajd jak zwykle był podzielony na dwa etapy. Pierwszym był przejazd drogami powiatu poznańskiego. W drugim, wszystkie uczestniczki musiały sobie poradzić z próbami sprawnościowymi na Torze Poznań. Tradycyjnie też imprezie, wspieranej m.in. przez powiat poznański, towarzyszyły konkursy na najlepiej przebraną załogę i najlepiej udekorowany pojazd. Najlepsze załogi otrzymały nagrody. W tym przypadku liczyła się jednak przede wszystkim świetna zabawa.

Zdjęcia: Włodek Michałek (Automobilklub Wielkopolski)

Opublikowano: 8 marca 2021