Pantery bez litości dla rywalek

Mecz piłki ręcznej

Pantery Dopiewo awansowały do 1/8 finału mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Mowa o juniorkach młodszych z powiatu poznańskiego, które w efektownym stylu zapewniły sobie miejsce w gronie szesnastu najlepszych ekip w kraju. Pantery turniej eliminacyjny grały we własnej hali i w stu procentach wykorzystały wsparcie kibiców. A tych kibiców było naprawdę sporo.- Wygraliśmy wszystkie mecze i to sporą różnicą bramek – mówi trener Paweł Wolny.

Jego podopieczne pokonały kolejno MKS Kusego Szczecin, KPR MOS Jelenia Góra oraz UKS Czarne Żagań. Indywidualnie zawodniczki z Dopiewa także zdominowały imprezę. Najlepsza zawodniczką turnieju wybrano Julię Korytowską, za najlepszą bramkarkę uznano Dominikę Hoffmann, a królem strzelców została Agata Jaśkowiak. Dziewczynom puchary i wyróżnienia wręczał obecny na trybunach w Dopiewie trener reprezentacji Polski juniorek młodszych, Adrian Struzik.

Obecność tego szkoleniowca nie dziwi, ponieważ w Panterach występuje aż sześć zawodniczek, które są lub były w kadrze narodowej w tej kategorii wiekowej. Część z nich na co dzień gra w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. – Mamy naprawdę bardzo fajny, mocny zespół – zapewnia trener Paweł Wolny. Teraz jego podopieczne zagrają w 1/8 finału. – Turniej odbędzie się za dwa tygodnie w Markach pod Warszawą. Oprócz tamtejszego zespołu, zagramy tam jeszcze z drużynami z Łodzi i Kielc – kończy szkoleniowiec.

Opublikowano: 1 kwietnia 2019