Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Pierwsi pogromcy questów

Mamy już pierwszych laureatów naszej zabawy pod nazwą „Na Tropie Skarbów z TRAMPkiem i TeniSówką”. To „Drużyna Piotr i Adam”, która jako pierwsza przebrnęła przez powiatowe questy. – I to wszystkie dziesięć. Ile nam to zajęło czasu? Powiedzmy, że dwa weekendy – mówi Piotr Macioszczyk, który wraz z synem Adamem nie miał większych problemów z rozwiązaniem questowych zagadek i dotarciem do pieczątek, które należy odcisnąć na specjalnie do tego przygotowanej karcie przygody.

– Dla nas to świetna zabawa, choć czasami nogi trochę bolały – przyznaje 12-letni Adam. – Które szlaki przypadły nam szczególnie do gustu? Wszystkie były bardzo ciekawe i pokonywaliśmy je z dużą przyjemnością. Spore wrażenie na pewno zrobił na nas Pałac Jankowice z otaczającym go pięknym parkiem. Równie miło wspominamy wyprawy do Murowanej Gośliny czy Owińsk – dodaje Piotr Macioszczyk. Obaj panowie stanowią zgrany duet, który świetnie się czuje na turystycznych szlakach.

– Lubimy aktywnie spędzać czas. Ta nasza questowa przygoda rozpoczęła się w 2013 roku. W sumie „zaliczyliśmy” ich już 88. Nie ukrywam, że marzy nam się, aby jeszcze w tym roku dobić do setki. Dlatego trzymamy rękę na pulsie i jeśli pojawiają się nowe szlaki, to staramy się do nich dotrzeć. Dodam też, że nie tylko korzystamy z pieszych questów, ale także z tych rowerowych i samochodowych. Chcemy po prostu dotrzeć do wszystkich ciekawych miejsc, jakie są w okolicy, choć nie tylko – zapewnia pan Piotr.

„Drużyna Piotr i Adam” w nagrodę za swój wyczyn otrzymała powiatowe upominki. Przypomnijmy, że zadaniem uczestników zabawy pod nazwą „Na tropie skarbów” jest przejście dowolnych sześciu „szlaków”, potwierdzone odciskami pieczęci na Karcie Przygody. Kartę, tak jak i same questy, można wydrukować z naszej strony lub otrzymać w wybranych punktach informacji turystycznej. Po upominki zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Więcej informacji TUTAJ.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 lipca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum