Plan został wykonany

zdjęcie drużyny tenisa stołowego przy stole z trenerem

Tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń wygrały 7:3 wyjazdowe spotkanie z Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino i tym samym zapewniły sobie utrzymanie w I lidze! – Taki był nasz cel na ten sezon i bardzo się cieszymy, że udało się go zrealizować. I to w tak dobrym stylu. Plan wykonaliśmy w stu procentach – mówi trener Mariusz Pyśk. Beniaminek z powiatu poznańskiego na to spotkanie pojechał w optymalnym składzie, z Joanną Spychała, która do tej pory występowała tylko w meczach we własnej sali.

– Asia wzmocniła nas także w ostatnim spotkaniu w Rawie Mazowieckiej, które zremisowaliśmy. Teraz również zależało na tym, aby była z nami, ponieważ chcieliśmy już w przedostatnim swoim meczu zapewnić sobie utrzymanie. Dzięki temu nasz ostatni pojedynek o punkty, w Luboniu z Notecią Inowrocław, będziemy mogli zagrać na luzie. To spotkanie odbędzie się zresztą dopiero 11 maja. To prawie za trzy miesiące, ale po niedzielnej wygranej możemy na nie poczekać ze spokojnymi głowami – dodaje szkoleniowiec beniaminka I ligi.

Wspomniana Joanna Spychała w Luzinie spisała się znakomicie, wygrywając oba swoje single oraz debla w parze z Zuzanną Sułek. Ta ostatnia dołożyła także punkt w grze pojedynczej. Po jednym meczu wygrały również Paulina Nowacka oraz Maja Zielińska. Ostatni punkt dorzuciły w grze podwójnej Paulina Nowacka i Anita Chudy. Po tej wygranej LKTS Luvena, która jest jedynym zespołem z Wielkopolski grającym na szczeblu centralnym, zajmuje szóste, całkowicie bezpieczne, miejsce w tabeli z 15 punktami na koncie.

Opublikowano: 24 lutego 2019