<< Lis 2019 >>

Płosaj i drużyna z brązem

Reprezentacja Polski w składzie Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz oraz Nikol Płosaj zdobyła brązowy medal Igrzysk Europejskich w Mińsku w kolarstwie torowym. Ta ostatnia na co dzień reprezentuje barwy UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik. Byłą zawodniczką klubu z powiatu poznańskiego jest także Katarzyna Pawłowska.

Biało-czerwone stanęły na najniższym stopniu podium w wyścigu drużynowym na 4 km. W rywalizacji o trzecie miejsce nasze zawodniczki pokonały Białorusinki. Złoto przypadło Włoszkom, które w decydującym pojedynku okazały się lepsze od Brytyjek. Nikol Płosaj zajęła również ósme miejsce w wyścigu punktowym, oraz jedenaste w madisonie.

W wyścigu drużynowym mężczyzn reprezentacja Polski została sklasyfikowana na piątej pozycji. Nasz zespół jechał w składzie: Daniel Staniszewski, Szymon Krawczyk, Damian Sławek i Filip Prokopyszyn. Ten ostatni jest zawodnikiem KK Tarnovia Tarnowo Podgórne i w Mińsku zdobył srebrny medal w scratchu. To największy sukces tego zawodnika w karierze. Można przeczytać o tym TUTAJ. Na igrzyskach starowały również Aleksandra Tołomanow i Julita Jagodzińska z Tarnovii.

Opublikowano: 1 lipca 2019