Podniebne sukcesy

rafał wagner

Kinga Tchorz z Czerlejna w gminie Kostrzyn zajęła drugie miejsce w ogólnopolskich zawodach szybowcowych, które odbyły się w Ostrowie – informuje strona Urzędu Miasta i Gminy Kostrzyn. Impreza składała się z pięciu konkurencji i startowało w niej czterdziestu zawodników, którzy musieli zmagać się ze zróżnicowaną pogodą, na przemian upalną oraz burzową. Wygrała Judyta Czyż i co warto pokreślić, zarówno ona jak i Kinga Tchorz były pierwszymi kobietami od 2009 roku, które stanęły na podium w tych zawodach.

Nie był to zresztą jedyny “podniebny” sukces sportowy mieszkańców gminy Kostrzyn w ostatnich dniach, bo Rafał Wagner został mistrzem Polski małych form latających skrzydeł w klasie F1K. Finał zawodów organizowanych przez Aeroklub Polski odbył się w Gliwicach.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Kostrzyn

kinga tchorzKinga Tchorz na drugim stopniu podium w Ostrowie…