Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Mar 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Poduszki od serca

200 poduszek w kształcie serca uszyto w sobotnie popołudnie w klubie Iskra w Promnicach, w gminie Czerwonak. Trafią one do mieszkanek tamtejszej gminy oraz do pacjentek Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. A wszystko to w ramach akcji „Serce od serca”…

– Pomysł powstał w Stanach Zjednoczonych, a w naszym kraju rozpowszechniło go Stowarzyszenie Polskiego Patchworku. Celem przedsięwzięcia jest szycie poduszek w kształcie serca dla pań po mastektomii – mówi Karolina Wasilewska-Waligórska z Klubu Kobiet Aktywnych gminy Czerwonak, które wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Promnicach zorganizowało akcję. Wsparł ją także powiat poznański.

– Panie zwróciły się do mnie, abym objął tę inicjatywę honorowym patronatem. Oczywiście od razu się zgodziłem, bo to wspaniała akcja. Jako powiat przekazaliśmy też fundusze na zakup odpowiednich materiałów. Bardzo się cieszę, że nasi mieszkańcy są aktywni, a przy tym pomagają innym – powiedział starosta poznański Jan Grabkowski, który przyjechał do Promnic i nawet zaangażował się w tworzenie tych wyjątkowych poduszek.

Podobnie zresztą jak wójt gminy Czerwonak. – Akcję wymyśliły panie z naszej gminy i od razu postanowiliśmy je wesprzeć. Chcielibyśmy, aby ta akcja była kontynuowana – stwierdził Marcin Wojtkowiak. Jest na to spora szansa. – Dzisiejsza akcja jest pierwszą w powiecie poznańskim, ale wszyscy wierzymy, że nie ostatnią. Tym bardziej, że spotkała się z bardzo dużym odzewem. Do klubu przyszło naprawdę sporo pań – dodała Karolina Wasilewska-Waligórska.

Poduszki, które powstały w Promnicach już w poniedziałek trafią do szpitala w Poznaniu i zostaną przekazane kobietom zmagających się z rakiem piersi. Taka poduszka wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chroni przed przypadkowymi uderzeniami, pomaga w łagodzeniu obrzęku i zmniejsza napięcie barku. Więcej informacji na temat inicjatywy można znaleźć na stronie www.polskipatchwork.pl lub na Facebooku.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 16 lutego 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum