Porażka i zwycięstwo

koszykarki ze swarzędza

Koszykarki I-ligowego Lidera Swarzędz w ostatnich dniach rozegrały dwa mecze o punkty. Jeszcze przed Narodowym Świętem Niepodległości, we własnej hali gościły niepokonaną w tym sezonie Wisłę Kraków. Rywalki w Swarzędzu potwierdziły wysoką formę i wygrały 74:61. – Podopieczne trenera Tomasza Eicherta rozegrały kapitalną pierwszą połowę, po której prowadziły 41:39. Trafiły w niej aż osiem razy za trzy punkty. Niestety, wysoko przegrana, bo aż 6:25, trzecia kwarta zadecydowała o naszej końcowej porażce – relacjonuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie. Double-double w tym meczu zaliczyła Marta Wdowiuk, która rzuciła 16 punktów i zebrała 12 piłek.

W minioną niedzielę koszykarki Lidera pojechały natomiast do Poznania na mecz z rezerwami występującej w ekstraklasie ENEA AZS Politechniki Poznań. I wyszły z tej konfrontacji zwycięsko, pokonując rywalki 67:65. – Spotkanie było bardzo zacięte, o czym może świadczyć choćby to, że prowadzenie zmieniało się w nim aż 14 razy. Często był też remis. Tym razem double-double zaliczyły Magda Pisera oraz Marta Wdowiuk. Swój najlepszy mecz w I lidze zaliczyła też Karolina Maj – opowiada Marcin Madanowski. Po tym zwycięstwie i 8. kolejkach, Liderki zajmują szóste miejsce w tabeli, legitymując się bilansem 4-4. Najbliższy mecz zespół ze Swarzędza rozegra we własnej hali, 20 listopada o godz. 18.00, z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Lider Basket Swarzędz – Wisła Kraków 61:74
Lider: Wdowiuk 16, Kubiak 12, Pisera 13, Wojdalska 8, Ratajczak 8, Kupczyk 4, K. Maj, A. Maj, Łuczak, Rogulska, Cabańska.

ENEA AZS Politechnika Poznań – Lider Basket Swarzędz 65:67
Lider: Wdowiuk 16, K. Maj 14, Pisera 13, Wojdalska 11, Ratajczak 6, Kubiak 5, Kupczyk 2, Łuczak, Rogulska, Stańczewska.

Opublikowano: 15 listopada 2022