Porażka po horrorze

koszykarki lidera

Fantastyczne widowisko stworzyły w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji I-ligowe koszykarki miejscowego Lidera oraz MUKS Poznań. – To był pojedynek wagi super ciężkiej. Oba zespoły znajdują się tuż obok siebie w tabeli, oba też rozgrywają dobry sezon i walczą o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że był to mecz derbowy. Do tego w naszej hali zasiadł komplet publiczności, żywiołowo reagującej na poczynania obydwu zespołów – relacjonuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji swarzędzkiego klubu.

Lepiej w to derbowe starcie weszły rywalki, które jeszcze w pierwszej kwarcie wypracowały sobie 10-punktową przewagę. – Nas w grze trzymała najlepsza tego dnia Weronika Piechowiak, która często faulowana trafiała rzuty wolne. Do przerwy MUKS prowadził jednak 38:29. Bezpieczna przewaga poznanianek utrzymywała się również w trzeciej części spotkania. Bardzo dobrze grała wówczas Katarzyna Joks, która trafiła cztery trójki. Na osiem minut przed końcem meczu podopieczne trenera Brodzińskiego osiągnęły najwyższe, bo 16-puntowe prowadzenie i wydawało się, że jest już po meczu – dodaje.

Wtedy jednak Liderki włączyły wyższy bieg i zaczęły odrabiać straty. – A wszystko to przy głośnym wsparciu publiczności, która stała się szóstym graczem Lidera. MUKS natomiast zaczął popełniać proste błędy… Od stanu 62:46 dziewczyny doprowadziły do wyniku 67:66 – mówi Marcin Madanowski. Na 5 sekund przed końcową syreną emocje sięgnęły zenitu, bo faulowana Weronika Papiernik trafiła dwa rzuty wolne i Lider przegrywał 3 punktami. Dwa rzuty za trzy punkty w ostatnich sekundach nie znalazły jednak drogi do kosza i to poznanianki cieszyły się ze zwycięstwa 69:66.

Następne spotkanie koszykarki ze Swarzędza rozegrają dopiero 19 stycznia w Bochni. Wcześniej dziewczyny czeka bowiem start w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbędzie się w najbliższy weekend w Gorzowie.

UKS Lider Swarzędz – MUKS Poznań 66:69
Lider: Piechowiak 23, Wojdalska 15, Motyl 10, Żukowska 7, Jarecka 5, Flaszak 2, Wdowiuk 2, Piasecka 2, Plackowska, Jędrzejczak.

Opublikowano: 12 stycznia 2022