Porażka Unii w hicie kolejki

Zdjęcie z meczu piłki nożnej na murawie, atak na bramkę przeciwników

Szlagier grupy wielkopolskiej IV ligi nie ułożył się po myśli piłkarzy Unii Swarzędz. Zespół z powiatu poznańskiego przegrał na własnym boisku 1:3 z Nielbą Wągrowiec i ma już pięć punktów straty do zajmujących drugie miejsce w tabeli rywali. Liderem pozostaje Lubuszanin Trzcianka, który także wygrał swój mecz, i w tym momencie ma oczko więcej od Nielby.

O porażce Unii zadecydowały dwa rzuty karne podyktowane przez sędziego w drugiej połowie spotkania. Pewnym egzekutorem obu jedenastek okazał się Rafał Leśniewski. Ten drugi rzut karny zawodnik Nielby wykonywał przy stanie 1:2, kiedy kibice zgromadzeni na trybunach mieli jeszcze nadzieję na skuteczny finisz gospodarzy. Chwilę wcześniej do bramki rywali trafił bowiem Paweł Koralewski.

Tym samym, po siedmiu wygranych z rzędu, zespół prowadzony przez trenera Pawła Boryczkę, musiał przełknąć gorycz porażki. Następnym rywalem Unii będzie Kotwica Kórnik, która w tej serii spotkań wysoko, bo 4:1 wygrała z Sokołem Pniewy. Gole dla gospodarzy strzelili Patryk Bordych  dwa, Witold Walkowiak oraz Piotr Sarbinowski.

Po tej wygranej Kotwica awansowała na czternaste miejsce w tabeli. 1-majowe derby powiatu poznańskiego zapowiadają się zatem bardzo ciekawie. Nadal w kratkę grają za to piłkarze Tarnovii, którzy w sobotę przegrali 1:3 w Kościanie z tamtejszą Obrą. Tarnovia obecnie zajmuje jedenastą lokatę w gronie 20. drużyn występujących na tym poziomie rozgrywek w grupie wielkopolskiej.

Wyniki 28. kolejki gr. wielkopolskiej IV ligi
Kotwica Kórnik – Sokół Pniewy 4:1
Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec 1:3
Obra Kościan – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1