Powiat nie miał sobie równych

Uczestnicy Wielkopolskich Mistrzostw LZS w tenisie stołowym

W Koźminie odbyły się Wielkopolskie Mistrzostwa LZS w tenisie stołowym. Zawody wygrał powiat poznański, który w większości reprezentowali zawodnicy LKTS Luveny Luboń. – W turnieju startowali przedstawiciele najlepszych klubów z całego regionu. To zresztą bardzo prestiżowa impreza, o czym może świadczyć rekordowa liczba, 170 zawodników z siedemnastu powiatów, w ośmiu kategoriach wiekowych. Powiat poznański reprezentowało dwunastu zawodników, w tym 7-osobowa reprezentacja klubu LKTS Luvena Luboń, w skład której wchodzili: Julia Gładysz, Damian Pyśk, Anita Chudy, Maja Zielińska, Natalia Piechota, Jan Stando i Maciej Wiśniewski. Dla powiatu poznańskiego punktowali także reprezentanci Stelli Niechan Gniezno, Agata Klabińska, Rafał Kujawa i Dariusz Sałamaszek oraz zawodnicy GOKiS Kleszczewo, Jakub Lamperski i Lena Kasprzak – mówi Piotr Ciszak, trener klubu z Lubonia.

W takim składzie powiat poznański zajął pierwsze miejsce drużynowo. – Dodam, że jest to już szósta z rzędu nasza wygrana w tej klasyfikacji. Tym razem z 26-punktową nad drugim zespołem. A była to reprezentacja powiatu kościańskiego. To tylko potwierdza dominację powiatu poznańskiego w ostatnich latach w tej imprezie – dodaje szkoleniowiec. Zawodnicy z Lubonia doskonale spisali się również w rywalizacji indywidualnej. – Zdobyliśmy pierwsze miejsca w aż pięciu kategoriach wiekowych. Złote medale wywalczyli: Maja Zielińska, Damian Pyśk, Anita Chudy, Julia Gładysz i Maciej Wiśniewski. Na drugim miejscu uplasował się Filip Borowiak, a brązowy medal wywalczyła Natalia Piechota – wylicza Piotr Ciszak. Reprezentacja powiatu poznańskiego, jako zwycięzca turnieju regionalnego, zapewniła sobie awans do finałów mistrzostw Polski LZS, który w czerwcu odbędą się w Brzegu Dolnym.

Opublikowano: 25 marca 2019