Przebiegła 240 kilometrów

jolanta witczak

Jolanta Witczak nie przestaje zaskakiwać. – Mieszkanka Lusowa w miniony weekend przebiegła najdłuższy dystans 2️4️0 km w dziewiątej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. W kategorii open kobiet zajęła czwarte miejsce, a w swojej kategorii wiekowej była pierwsza. Pokonanie trasy zajęło jej 49 godzin i 30 minut – poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne.

Jolanta Witczak na swoim koncie ma także wiele innych ultra maratonów.  Biegaczka z Lusowa była m.in. pierwszą Wielkopolanką, która ukończyła słynny bieg Spartathlon, na trasie z Aten do Sparty, długości 246 km. Wygrała również bieg “Władca Pierścienia” prowadzący drogami wokół powiatu poznańskiego, długości 168 km. – Kocham bieganie i mogę o nim mówić godzinami. W bieganiu się spełniam i realizuję. Im dłuższy bieg, tym radość z jego ukończenia jest większa – mówiła Jolanta Witczak w rozmowie z Prasową17. po ukończeniu “Władcy Pierścienia”.