Przy tenisowych stołach…

Tenisiści stołowi LKTS Luvena Luboń z trenerami

W Gliwicach odbyły się 87. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięły dwie reprezentantki I-ligowego LKTS Luvena Luboń, Paulina Nowacka oraz Zuzanna Sułek. Ta pierwsza po ograniu bez straty seta Julii Bartoszek, w następnej rundzie, po dramatycznym, siedmiosetowym pojedynku, musiała uznać wyższość Roksany Załomskiej i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 9-16.

15-letnia Zuzanna Sułek już w pierwszym swoim meczu przegrała 2:4 z Julią Jackowską i zajęła miejsca 33-48. – Jak ocenić ich występ? Paulina zajęła bardzo wysokie miejsce. Zuzia natomiast jest jeszcze juniorką i nabiera cennego doświadczenia startując w starszej kategorii – mówi trener Piotr Ciszak. Obie zawodniczki z Lubonia grały też w grach podwójnych. Paulina Nowacka w parze z Sandrą Wabik zajęły w deblu miejsca 5-8, a Zuzanna Sułek wraz z Michałem Galasem była mikście sklasyfikowana na lokatach 9-16.

W Gliwicach walczono o medale. Przy stole z prawej trener Mariusz Pyśk w rozmowie z Pauliną Nowacką

Młoda zawodniczka LKTS Luveny już wkrótce wystąpi u siebie w Luboniu podczas III turnieju o Grand Prix Polski juniorów. I tam na pewno powalczy o czołowe miejsca. Zawody te odbędą się w dniach 8-10 marca, w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na koniec dodajmy, że złote medal w Gliwicach w singlach wywalczyli Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław oraz Patryk Chojnowski z Unii AZS AWFiS Gdańsk. Ta pierwsza pokonała w finale turniejową „jedynkę”, Natalię Partykę. Sukces Patryka Chojnowski był jeszcze większą niespodzianką.

Za nieco ponad miesiąc, w Brzegu Dolnym, odbędą się natomiast mistrzostwa Polski młodzików. Już wiadomo, że w tych zawodach wystąpią Damian Pyśk i Filip Borowiak z LKTS Luveny. Tymczasem w miniony weekend rozegrano III turniej Grand Prix Wielkopolski żaków. Zawody w Poznaniu był popisem młodych graczy z Lubonia, ponieważ w finale Kacper Zrol po zaciętym pojedynku pokonał 3:1 Bartka Sułka. Bardzo dobre, dziewiąte miejsce w rywalizacji dziewczyn zajęła także skrzatka Natasza Adamczyk.

Młodzi zawodnicy LKTS Luveny na turnieju w Poznaniu (Fot 2x LKTS Luvena Facebook)

Opublikowano: 4 marca 2019