Remis Unii na inaugurację

Piłkarze Unii Swarzędz rozpoczęli III-ligowy sezon. Ekipa z powiatu poznańskiego, która awans uzyskała po tym jak licencji nie przyznano LKS Gołuchów, przed pierwszym meczem dokonała kilku wzmocnień. Do zespołu dołączyli Michał Przybyła, Filip Silski, Marek Nyćkowiak, Mateusz Maluśki oraz Dominik Drzewiecki. Najciekawszym cv może się pochwalić ten pierwszy. 26-letni Michał Przybyła ma bowiem na swoim koncie ponad 30 występów w ekstraklasie w barwach Korony Kielce. Co więcej, zdobył w nich pięć goli. Nowy nabytek Dumy Swarzędza ma także za sobą epizod w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21, w której rozegrał trzy mecze.

Pierwszym sprawdzianem formy dla beniaminka III ligi był sobotni mecz z Chemikiem Police. Niestety, na boisku w Swarzędzu gole nie padły i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. – To nie była udana inauguracja. Wprawdzie zdobyliśmy punkt, ale powinniśmy ten mecz wygrać – czytamy na stronie Unii. – Spotkanie niemal przez 90 minut wyglądało tak samo. Podopieczni trenera Patryka Kniata starannie budowali od tyłu akcje ofensywne, a goście z Polic próbowali swoich sił z kontrataków. Swarzędzanie podchodzili pod bramkę rywali częściej, ale wykreowanych sytuacji nie potrafili zamienić na gole.

– Najciekawszy okres spotkania miał miejsce pomiędzy 62. a 72. minutą. Najpierw do siatki trafił Gerard Pińczuk, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Później po faulu na Mateuszu Świergielu arbiter podyktował rzut karny, którego nie wykorzystał Tomasz Neumann. Na końcu tego okresu bramkę zdobył Radosław Barabasz, jednak prowadzący zawody nie uznał jej, odgwizdując faul na bramkarzu Chemika – relacjonuje strona. Za tydzień Unia zagra na wyjeździe z GKS Przodkowo. Pierwszym liderem jest Jarota Jarocin, która ograła 6:2 KP Starogard Gdański. Komplet wyników i tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Chemik Police 0:0

W miniony weekend rozgrywki rozpoczęli również IV-ligowcy. W grupie wielkopolskiej występują trzy drużyny z powiatu poznańskiego. Na inaugurację najlepiej zaprezentowali się piłkarze Kotwicy Kórnik, którzy pokonali na wyjeździe TPS Winogrady 4:2. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Dawid Urbanek, a po jednym dołożyli Patryk Bordych z rzutu karnego i Oskar Baraniak. Dwie pozostałe nasze ekipy, niestety, punktów nie zdobyły. Tarnovia Tarnowo Podgórne przegrała na wyjeździe 1:3 z KKS Kalisz, a beniaminek z Dopiewa uległ 0:2 w starciu z Centrą Ostrów. Komplet wyników i tabela na stronie 90minut.pl

TPS Winogrady – Kotwica Kórnik 2:4 (1:1)
Bramki: Jakub Nowacki (29 karny), Adrian Niemczyk (60) oraz Dawid Urbanek (45), Dawid Urbanek (80), Patryk Bordych (85 karny), Oskar Baraniak (90).

Centra Ostrów Wielkopolski – GKS Dopiewo 2:0 (1:0)
Bramki: Jakub Michalski (9), Patryk Cierniewski (82).

KKS 1925 II Kalisz – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1 (1:0)
Bramki: Nikodem Zawistowski (23), Mateusz Majewski (58), Filip Szewczyk (79) – Bartłomiej Graczyk (57).

Opublikowano: 3 sierpnia 2020