Sędziowie zagrają o mistrzostwo (21.05.2019)

Logo Polska Siatkówka

Od 24 do 26 maja w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym k/Poznania rozegrane zostaną mistrzostwa Polski sędziów siatkówki. Będzie to już jedenasta edycja tych zawodów, ale w Wielkopolsce zagoszczą pierwszy raz. Ich pomysłodawcą był Wojciech Maroszek, aktualny przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZPS, który chciał zintegrować środowisko arbitrów siatkówki.

Pierwsze mistrzostwa odbyły się w 2009 r. w Żorach na Śląsku, a zwyciężyła w nich reprezentacja Dolnego Śląska, która powtórzyła ten sukces w 2012 r. w Wieliczce. Trzy razy mistrzostwo Polski zdobywali sędziowie ze Śląska (2013 – Nowa Ruda, 2014 – Giżycko, 2018 – Suwałki), a najwięcej, bo 4 złote medale do tej pory wywalczyła reprezentacja woj. podkarpackiego (2011 – Ostrowiec Św., 2015 – Łeba, 2016 – Garwolin, 2017 – Solina). W dotychczasowych dziesięciu edycjach mistrzostw kraju na najwyższym stopniu podium jeden raz (w swoim debiucie) stanęła też drużyna z woj. Lubuskiego w 2010 r. w Głuchołazach.

Swój debiut tam zaliczyła też reprezentacja sędziów z Wielkopolski, która przywiozła dla WZPS brązowy medal. Gospodarze tegorocznych MP wywalczyli 3 miejsce także w 2011 r. w Ostrowcu Św., w 2015 r. w Łebie i w 2017 r. w Solinie, a rok temu na zawodach w Suwałkach zdobyli srebrny medal. Te właśnie wymienione zespoły zaliczane są do faworytów majowej imprezy w Tarnowie Podgórnym, w której udział weźmie ok. 200 zawodników reprezentujących 16 województw.

Organizatorem XI Mistrzostw Polski Sędziów Siatkówki jest Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i z Gminą Tarnowo Podgórne. Patronat nad imprezą objął Starosta Poznański Jan Grabkowski, patronat medialny sprawować będą Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu, Radio Poznań i MC Radio, a długa lista sponsorów dostępna jest na stronie http://mpss.poznan.pl/.

Pierwsze mecze grupowe odbędą się 24.05 (piątek) o godz. 15.00, ok. godz. 17.30 nastąpi uroczyste otwarcie mistrzostw, a pierwszy dzień zawodów zakończy się ok. godz. 21.00. W sobotę 25 maja rywalizacja rozpocznie się o godz. 8.00, ok. godz. 19.45 odbędzie się mecz finałowy, a po nim zakończenie XI Mistrzostw Polski Sędziów Siatkówki połączone z wręczeniem nagród od wielu sponsorów.

Polska Siatkówka

Opublikowano: 22 maja 2019