MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< gru 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Seniorzy za kółkiem

Po rocznej przerwie, Automobilklub Wielkopolski, przy wsparciu powiatu poznańskiego oraz Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PZM, zorganizował XIII Ogólnopolski Samochodowy Rajd Seniora. Blisko 40 uczestników, każdy w wieku co najmniej 60 lat, postanowiło aktywnie spędzić dzień 11 listopada. Po odprawie, zawodnicy wykonali próbę szybkościowo-zręcznościową ustawioną na nitce Toru Poznań. Następnie, udali się na jego główny plac, gdzie przygotowano dla nich tor kartingowy oraz tor z samochodami zdalnie sterowanymi.

Żaden z seniorów, jak na prawdziwych mistrzów kierownicy przystało, nie skorzystał z dwuosobowego gokarta, w którym wsparcia miał udzielać instruktor. Wszyscy natomiast włączyli się w indywidualną walkę o uzyskanie jak najlepszych czasów. Dużym powodzeniem cieszyła się również próba prowadzenia zdalnie sterowanego samochodu terenowego. Połączenie doświadczenia z umiejętnościami manualnymi pozwoliło wielu seniorom na znakomitą zabawę.

Druga część rajdu to przejazd po miejscach poświęconych walce o niepodległość. Tym razem organizatorzy przygotowali mapę, która poprowadziła zawodników do Buku, Otusza, Stęszewa i Trzcielina. Zawodnicy mogli zobaczyć: malowidło, w 12 sekcjach przedstawiające związane z Bukiem sceny z powstania wielkopolskiego, pomnik Bohaterów Ziemi Bukowskiej oraz tablice upamiętniające walkę o niepodległość. Pokonanie około 70 km trasy zajmowało niecałe trzy godziny, w czasie których należało spisywać punkty kontroli przejazdu oraz odpowiedzi na zadane pytania. Tylko prawidłowe pokonanie trasy pozwalało na znalezienie odpowiedzi na zadana pytania.

Po powrocie do bazy rajdu, na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek. Młodzi wolontariusze, którzy od początku zabezpieczali rajd, przygotowali dla zawodników szereg prób zręcznościowych. Odbyły się również przygotowane prelekcje. Oczekiwanie na zakończenie oraz wyniki umilił występ magika. Na zakończeniu wręczono nagrody najlepszym załogom i zawodnikom, którzy pokonali trasę rajdu busem podstawionym przez organizatora. Z rajdu nikt nie wrócił z pustymi rękoma. Każdy otrzymał specjalnie na tą okazję przygotowany gadżet z logo Automobilklubu Wielkopolski.

Źródło: Automobilklub Wielkopolski

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 25 listopada 2021