Sensacyjny wynik Filipa

Igrzyska Europejskie w Mińsku w scratchu- II miejsce Filipa Prokopyszyna

To wielka, ale też niezmiernie miła, niespodzianka. Zaledwie 18-letni Filip Prokopyszyn wywalczył srebrny medal Igrzysk Europejskich w Mińsku! Reprezentant Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne zajął drugie miejsce w scratchu. To jego największy sukces w dotychczasowych startach na torze. Wygrał po finiszu Greg Christos Volikakis, a jako trzeci linię mety przejechał reprezentant gospodarzy, Białorusin Jauheni Karaliok. Igrzyska europejskie rozgrywane są co cztery lata. To multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski. Ich pierwsza edycja odbyła się cztery lata temu w Baku.

Filip Prokopyszyn trafił do KK Tarnovia na początku tego roku z klubu Trasa Zielona Góra i jest uznawany za jeden z największych talentów w Polsce. Wcześniej, w 2017 oraz 2018 roku, wywalczył srebrne medale mistrzostw świata juniorów w scratchu. W ubiegłym sezonie był też drugi w wyścigu punktowym. W Mińsku zdążył już też wystartować także w drużynie na dochodzenie. Biało-czerwoni uzyskali czas 4:02.061, co dało im piąte miejsce w eliminacjach. To oznacza, że nasz zespół powalczy w piątek o brązowy medal.

Na igrzyskach są również inni zawodnicy Tarnovii. Julita Jagodzińska pojedzie w sprincie i na 500 m, a Aleksnadra Tołomanow powalczy w keirinie.W czwartek na torze w Mińsku zaprezentowała się również Nikol Płosaj z UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik. Zawodniczka z powiatu poznańskiego wystartowała w kwalifikacjach drużynowego wyścigu na 4 kilometry. Polski, w składzie których jechały jeszcze Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska i Karolina Karasiewicz zajęły trzecie miejsce w eliminacjach i w piątek powalczą o medale. Katarzyna Pawłowska, która w przeszłości sięgała po tytuł mistrzyni świata na torze, to także była reprezentantka klubu z Kórnika.

Zdjęcia: Polsat Sport, KK Tarnovia Facebook

Opublikowano: 27 czerwca 2019