Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Gru 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Skorpiony coraz bliżej awansu

Żużlowcy II ligi w niedzielę zakończą rundę zasadniczą. W ostatnim meczu tej części sezonu Power Duck Iveston PSŻ Poznań zmierzy się na własnym torze z Kolejarzem Opole. W przypadku wygranej za trzy punkty, czyli z bonusem, Skorpiony utrzymają pierwsze miejsce w tabeli i do fazy play-off przystąpią w uprzywilejowanej pozycji. Żeby ten bonus zdobyć podopieczni trenera Tomasza Bajerskiego muszą wygrać siedmioma punktami. Pierwszy mecz tych drużyn, w Opolu zakończył się bowiem wygraną rywali 48:42.

– Liczymy, że zrewanżujemy się Kolejarzowi za tamtą porażką i zakończymy rundę zasadniczą w fotelu lidera, a później skutecznie powalczymy o awans do Nice 1.LŻ. Mamy też nadzieję, że w niedzielnym starciu, i w odniesieniu kolejnego zwycięstwa, pomogą nam kibice. I to nie tylko ci z Poznania, ale również całego powiatu poznańskiego. Bo doskonale wiemy, że mamy wielu fanów w okolicznych gminach. Zapraszamy zatem wszystkich na stadion na Golęcinie – mówi Arkadiusz Ładziński, prezes poznańskiego klubu.

Skorpiony w konfrontacji z Kolejarzem będą musiały sobie radzić bez swojego lidera, czyli Davida Bellego, który w sobotnich zawodach mistrzostw Europy w Toruniu doznał kontuzji. – Już dzień po wypadku David przeszedł zabieg zespolenia obojczyka, który zakończył się pełnym sukcesem. Niestety, Francuza czeka teraz przymusowa przerwa w startach. Na pewno zabraknie go w niedzielnym meczu. Jeżeli wszystko potoczy się po myśli lekarzy, to Francuz powinien być w pełni gotowy do startów na fazie play-off – czytamy na klubowej stronie.

I to jest bardzo dobra wiadomość, ponieważ David Bellego jest prawdziwą rewelacją tego sezonu. Francuz nie tylko kapitalnie spisuje się w lidze, ale także awansował do wspomnianych mistrzostw Europy i zapewnił sobie przepustkę do Grand Prix Challenge. Miejsce lidera w składzie zajmie zapewne Robert Miśkowiak, który w trakcie sezonu dołączył do zespołu z Poznania. Co ciekawe, David Bellego kontuzji na MotoArenie w Toruniu doznał po kolizji z …Jakubem Miśkowiakiem, który jest siostrzeńcem Roberta…

Ciężar zdobywania punktów w spotkaniu z Kolejarzem na pewno wezmą też na siebie Marcin Nowak i Eduard Krcmar. Ten pierwszy zajmuje zresztą drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników II ligi. Reprezentanta PSŻ wyprzedza tylko… David Bellego. Eduard Krcmar w tym zestawieniu zajmuje siódmą lokatę. Wysoko, bo na czternastym miejscu, klasyfikowany jest kolejny żużlowiec Skorpionów, Rosjanin Władimir Borodulin. Poznaniacy mają zatem kim straszyć. Początek niedzielnego meczu z Kolejarzem o godz. 17.00.

Żużlowcy PSŻ mogą zakończyć rundę zasadnicza na pierwszym miejscu (Fot Sandra Rejzner – PSŻ Poznań)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 31 lipca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum