Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Maj 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Sołtysi świętowali w Starostwie

Organizują festyny, imprezy integracyjne oraz koncerty. Pozyskują środki na budowę dróg, chodników czy oświetlenia. Starają się, aby w ich wsiach infrastruktura nie odbiegała jakością od miejskiej. Są osobami zaangażowanymi w życie swoich małych społeczności, choćby dlatego, iż zyskali zaufanie społeczne podczas wyborów. Ponad 100 sołtysek i sołtysów z powiatu poznańskiego wzięło udział w IV Powiatowym Dniu Sołtysa, odbywającym się corocznie w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.

– Nie da się ukryć, że wieś bardzo się zmieniła, a w szczególności ta w powiecie poznańskim. Wielu ludzi, przeprowadza się z miast właśnie na wieś. To centrum ich życia – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański. –  Sołtys jest osobą, której działania są nie do przecenienia. Jest głosem swojej lokalnej społeczności, który dociera do nas – dodał.

Już tradycyjnie podczas gali, starosta poznański wręczył statuetki oraz listy gratulacyjne najbardziej wyróżniającym się sołtysom. Ponadto wszyscy zaproszeni goście otrzymali upominki i podziękowania za pracę społeczną. Słowa uznania odebrała m.in. Barbara Widelicka, która przez 16 lat pełniła funkcję sołtysa sołectwa Borowo – Młyn, jednocześnie będąc przez dwie kadencje radną Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska.  – Niezmiernie mi miło, że doceniono moją pracę na rzecz lokalnego środowiska, która daje mi mnóstwo satysfakcji – powiedziała Barbara Widelicka.

Wśród wyróżnionych znalazła się także Dorota Kaczmarek, która po raz drugi zyskała zaufanie mieszkańców swojej wsi i została wybrana na drugą kadencję. – Ta nagroda mobilizuje do dalszej wytężonej pracy. Cieszę się bardzo, że to co, robię jest widoczne i szanowane. Powiem krótko: uwielbiam to robić – stwierdziła Dorota Kaczmarek, sołtys Wiktorowa, także aktywna wolontariuszka.

Kolejną osobą, która zyskała uznanie wśród licznie przybyłych przedstawicieli wsi był także wieloletni sołtys wsi Wagowo, Zenon Marciniak. – Po 20 latach wytężonej pracy postanowiłem przekazać pałeczkę w ręce młodszych mieszkańców sołectwa. To był dobry czas. Jestem bardzo szczęśliwy, że doceniono moją pracę – powiedział Zenon Marciniak. W gronie wyróżnionych znaleźli się także Anna Kwaśnik z sołectwa Więckowice, Marzena Pietraszewska z sołectwa Sanniki oraz Eugeniusz Kęsy z sołectwa Kalwy.

„IV Powiatowy Dzień Sołtysa” uświetnił występ zespołu „Aspirynki” z Komornik, który poruszył swym śpiewem przybyłych gości. W uroczystości wzięli także udział Piotr Florek, senator Rzeczypospolitej Polskiej, Wojciech  Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Piotr Burdajewicz , przewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu wraz z radnymi powiatu poznańskiego, wójtowie i burmistrzowie, radni gminni oraz zarząd Powiatu w Poznaniu w składzie: Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, Piotr Zalewski, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Renata Ciurlik, skarbnik Powiatu w Poznaniu, Magdalena Buczkowska, sekretarz Powiatu w Poznaniu.

Obecni byli również Jarosław Maciejewski, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, Zbigniew Tomaszewski, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Poznańskiego, ksiądz kapelan sołtysów powiatu poznańskiego Grzegorz Zbączyniak, przedstawiciele służb mundurowych: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Jacek Michalak, Komendant Miejski Policji w Poznaniu Robert Kasprzyk oraz prezes Zarządu Powiatowego PSL województwa wielkopolskiego Marcin Kalemba.

Autor: Justyna Siepietowska-Jarzyńska

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 marca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum