Spacer z kulturą w Buku

spacer z kulturą w Buku

Francuski pisarz André Malraux zasłynął zdaniem: „Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie”. 29 maja co roku obchodzimy Dzień Działacza Kultury. Z tek okazji w Buku odbyła się impreza pod nazwą “Spacer z kulturą”. Rozpoczął ją występ zespołu „Złote Kłosy”. Tancerze zaprezentowali kalejdoskop tańców polskich, wirując w barwnych strojach, zachwycając choreografią… i kondycją. Na zakończenie występu, wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, wręczył na ręce założyciela zespołu Stanisława Króliczaka pamiątkowy czek – główną Nagrodę Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia artystyczne w 2021 roku.

To był dopiero początek artystycznych uniesień i oficjalnych gratulacji. Burmistrz miasta i gminy Buk Paweł Adam podziękował za zaangażowanie w prowadzoną działalność kulturalną Agnieszce Skałeckiej, dyrektor MGOK oraz wręczył nagrody „Bukowskie Talenty” osobom, które w minionym roku w sposób szczególny przyczyniły się do upowszechniania, rozwoju oraz ochrony kultury oraz promocji gminy Buk. Otrzymali je: Stanisław Króliczak, Karol Hołod (kapelmistrz Bukowskiej Orkiestry Dętej), Zespół Kameralny „Amici Canti” oraz indywidualnie Leszek Górka (założyciel i dyrygent „Amici Canti”), a także wokaliści – Ewelina Króliczak, Katarzyna Starosta, Joanna Szynkaruk oraz Piotr Wojtyniak.

Źródło: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Buku

Opublikowano: 30 maja 2022