Medale karateków

Zawodnicy Kuzi Sport ze Swarzędza podczas zawodów karate

W Środzie Wielkopolskiej odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców w Karate WKF (olimpijskim). Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy klubu Kuzi-Sport. Młodzi karatecy ze Swarzędza zdobyli tam cztery złote medale. Padły one łupem m.in. drużyny kumite kadetów, występującej w składzie: Wojciech Piechnik, Jakub Dudzik, Jan Laskowski i Krzysztof Jopek.

Na najwyższym stopniu podium stanęli także Kacper Biadała w kumite juniorów w kat. 55 kg, Hubert Kaczmarek w kumite U21 w kat. 60 kg oraz Jakub Pietrucha w kumite U21 w kat. +84 kg. Nie były to jedyne sukcesy ekipy Kuzi-Sport, bo srebrny medal wywalczyła drużyna kumite juniorów, w skład której wchodzili Bartłomiej Bartczak, Wojciech Jopek, Dominik Suszka i Kacper Biadała, a brązowe krążki przywieźli Bartłomiej Bartczak w kumite juniorów w kat. 61 kg oraz Wojciech Jopek w kumite juniorów w kat. 61 kg. W bardzo silnej konkurencji, najlepszych klubów z całego kraju, Kuzi-Sport zajęło trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Opublikowano: 7 października 2019