Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Święto strażaków w M. Goślinie

Na rynku w Murowanej Goślinie odbyły się uroczyste obchody z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. – Na przestrzeni wielu lat zmieniała się struktura straży pożarnej oraz metody jej działania. Nie zmienił się za to główny cel istnienia naszej instytucji, czyli walka z żywiołem i pomoc wszystkim tym, których życie i zdrowie jest zagrożone – mówił bryg. mgr inż. Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W trakcie uroczystości, wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom, druhom i zaproszonym gościom.

Dzień Strażaka był także świetną okazją do przyznania nominacji oraz nagród. W kategorii Państwowej Straży Pożarnej dyplom, statuetkę, nagrodę finansową w wysokości 3500 zł oraz tytuł „Strażaka Roku” otrzymał st. asp. Krzysztof Piechowiak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie. – To dla mnie ogromne wyróżnienie. Co trzeba zrobić, aby taką nagrodę otrzymać? Rzetelnie wykonywać swoją pracę i mieć… wspaniałych kolegów. Takich, którzy na mnie zagłosowali – mówił laureat.

„Strażaka Roku” wśród kategorii Ochotniczej Straży Pożarnej nie wyłoniono. Drugie miejsce zajęli dh Tomasz Stefaniak z OSP Kleszczewo oraz dh Jakub Przybylski z OSP Tarnowo Podgórne. Obaj wyróżnieni otrzymali nagrody finansowe w wysokości 2000 zł.  Trzecie miejsce i nagrody w wysokości 1500 zł odebrali dh Krzysztof Urban z OSP Latalica oraz dh Mateusz Nowak z OSP Czerwonak. Nagrody najlepszym strażakom wręczał starosta poznański, Jan Grabkowski.

– Nie szczędzimy pieniędzy na bezpieczeństwo, w tym także na straż pożarną. Rozbudowujemy jednostki, kupujemy dla nich sprzęt – podkreślał starosta poznański. – Wychodzimy z założenia, że dobrze wyszkolony i wyposażony strażak jest bezpieczny dla siebie i dla tych, których ratuje – dodał Jan Grabkowski. On sam, za udzielone wsparcie strażakom, także otrzymał wyróżnienie – specjalny dzwonek.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 maja 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum