Szybka nauka gry na ukulele

warsztaty ukulele

Finałowy występ Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej gminy Suchy Las był podsumowaniem warsztatów dla miłośników gry na tym niewielkim instrumencie. Wcześniej podobne zajęcia odbyły się w Czerwonaku i Komornikach.

– Gdybyśmy chcieli uczyć gry na fortepianie czy na skrzypcach, to prawdopodobnie uczestnicy takich warsztatów srodze by płakali, a efekty naszych wspólnych działań byłyby mizerne. W przypadku ukulele wygląda to jednak inaczej. Praktycznie wszyscy szybko „łapią” na czym to polega i potrafią coś zagrać. Bo też ukulele jest prostym i przyjaznym instrumentem – mówi Marek Gordziej z Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele.

Potwierdzeniem tych słów był wspólny utwór zagrany na koniec warsztatów zarówno przez muzyków, jak i ich podopiecznych. Finałowy koncert i warsztaty gry na ukulele mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu powiatu poznańskiego. Muzycy Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele podczas koncertu zapraszali też mieszkańców naszego regionu na zbliżający się festiwal „Cały Poznań ukulele”, który odbędzie się w pierwszy weekend czerwca w Poznaniu.

Autor: Dariusz Klincewicz
Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury “Sokół” w Czerwonaku