Skrzaty grały o medale

Tenisowe Mistrzostwa Wielkopolski skrzatów z rocznika 2007 i młodszych

Na kortach w Szamotułach odbyły się tenisowe mistrzostwa Wielkopolski skrzatów z rocznika 2007 i młodszych.- W zawodach wystąpiła rekordowa w ostatnim czasie liczba uczestników. O medale rywalizowało bowiem 20 chłopców oraz 17 dziewczynek. Najliczniejsze ekipy, złożone z sześciu zawodników, wystawiły AZS Poznań i KKT Kostrzyn – mówi Henryk Gawlak, dyrektor turnieju.

W sumie w zawodach wystąpili przedstawiciele trzynastu wielkopolskich klubów. Oprócz tenisistów z Kostrzyna, honoru powiatu poznańskiego, bronili jeszcze zawodnicy z Puszczykowa oraz Tarnowa Podgórnego. I właśnie reprezentantka klubu z tej drugiej miejscowości zdominowała rywalizację wśród skrzatek. Maja Pietraszak, bo o niej mowa, wygrała bowiem turniej indywidualny oraz deblowy.

W grze podwójnej jej partnerką była Anna Skorupska z Olimpii Poznań. W finale gry pojedynczej zawodniczka TKS KROS Tarnowo Podgórne pokonała 6:4, 6:3 Jovanę Nicefor z AZS Poznań. W rywalizacji skrzatów triumfował Aleksander Błuś z Olimpii, który w decydującej rozgrywce pokonał 6:2, 7:5 Ignacio Tejerinę z KKT Kostrzyn. Wcześniej, bo w półfinale, późniejszy triumfator turnieju ograł także innego zawodnika z Kostrzyna, Jakuba Chmiela.

Rewanż nastąpił w finale debla, gdzie na najwyższym stopniu podium stanęli właśnie Jakub Chmiel oraz Ignacio Tejerina. Duet z powiatu poznańskiego pokonał w nim 6:2, 6:1 swojego pogromcę z gry pojedynczej, a więc Aleksandra Błusia, którego wspierał Ksawery Malarecki z AZS Poznań. Ten ostatni także pokazał się z niezłej strony w zawodach, ponieważ w singlu dotarł do 1/2 finału.

Informacja na podstawie: Wielkopolski Tenis, Squash i Badminton

Opublikowano: 28 maja 2019