To będzie Finał z głową

Na 10 stycznia 2021 roku zaplanowano 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W kilku gminach powiatu poznańskiego utworzono już sztaby, które skupiają wokół siebie wolontariuszy. Tak jest m.in. w Pobiedziskach, Tarnowie Podgórnym czy Luboniu. Hasłem przewodnim najbliższej Orkiestry będzie “Finał z głową”, ponieważ tym razem Fundacja skupi się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

– Po 13 latach postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. Od tamtego czasu sprzęt, który wtedy kupiliśmy, po prostu się zużył. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych – mówi Lidia Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP

Nieprzerwana transmisja internetowa z zaplanowanych w sztabie głównym atrakcji ruszy już 9 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki. – W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra – kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha – zapewnia Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

WOŚP plakat

Opublikowano: 26 listopada 2020