Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Mar 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

To były udane Mikołajki…

Ponad 200 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz rodzin zastępczych uczestniczyło w powiatowych Mikołajkach. – To już taka nasza tradycja, że o tej porze roku spotykamy się w większym gronie – mówi Elżbieta Tonder, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Tym razem bawiono się w Centrum Rozrywki MK Bowling i Fitness Point w poznańskiej Galerii MM.

– Takie było specjalne życzenie dzieci. A że to ich święto, to musieliśmy je spełnić. Mikołajki staramy się zresztą organizować na sportowo, aby wszyscy aktywnie spędzili czas. Dla najmłodszych przygotowaliśmy salę gier i zabaw, gdzie pod okiem animatorów mogli miło spędzić czas. Ci starsi natomiast rywalizowali na torach bowlingowych. Niektórzy naprawdę nieźle sobie radzili – dodaje Elżbieta Tonder.

Taki podział był jak najbardziej wskazany, ponieważ na powiatowe Mikołajki przyjechały dzieci w bardzo różnym wieku. Najmłodszy uczestnik zabawy miał zaledwie pół roku i póki co, tylko obserwował poczynania swoich starszych kolegów i koleżanek. Największą atrakcją dla tych najmłodszych był oczywiście sam Mikołaj, który na koniec rozdał wszystkim uczestnikom spotkania mnóstwo słodkich prezentów.

– Chcemy, aby dzieci z naszych placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także te z rodzin zastępczych, choć raz w roku miały okazję do wspólnego świętowania. Ta impreza ma bowiem także charakter integracyjny – stwierdził Antoni Kalisz, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. I to świętowanie można uznać za w stu procentach udane, o czym mogły świadczyć uśmiechnięte buzie wszystkich obecnych w Galerii MM.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 grudnia 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum